Problem z połączeniem małej sieci 2PC

b0adff5e919b1d51m.png

Mam 2 PC chwilowo, i chciałem sobie zrobić taką małą sieć. Na forum jest nawet taka prezentacja ale mi wyskakuje błąd. Nie wiem czemu?

oba kompy włączone ?

kabel podpięty ?

połączenia sieciowe włączone ?

Tak, tak, tak.

W swoim PC ma 2 karty sieciowe pod jedną podpięty mam net, a pod drugą podpiąłem kabel łączący oba PCety. Ale wyskakuje mi tylko to co powyżej.

a kabel jest skrosowany?

jak podłączysz kabel to zmienia się ikona połączenia sieciowego ?

To standardowy kabel łączący modem z kartą sieciową, w tym wypadku 2 karty sieciowe.

Nic się nie zmienia.

sprawdź żyły w kablu do połączenia dwóch kart sieciowych stosujemy kabel skrosowany 8 żyłowy o takim układzie, że kolory żył na odpwiadających końcach wtyków/ żyła 1, 2, 3, 6 / nie mogą być takie same.

99% wina kabla

dokładniej, w wtyczce 2 są połączone odwrotnie

Zakupiłem sobie ten kabelek skrosowany. Teraz zaczęły się PCeciki razem porozumiewać. Alew nadal nie wiem jak sprawić żeby udostępnić pliki z mojego peceta do drugiego.

MyPC, 2 karty sieciowe i Norton Internet Security 2007, XP SP2

PC2, 1 zintegrowaną karta sieciowa, XP SP1

Proszę o tłumaczenie łopatologiczne, bo niby udostępniłem 2 partycje ale nie widać ich ani na tym ani na tamtym (jeśli tam jakiś dysk udostępnię).

podstawa to ta sama grupa robocza

czy kompy w ogóle widzą się w sieci czy tylko nie widzą dysków ?

Rozumiem jak się kompy widzą to protokół TCP/IP masz dobrze skonfigurowany. Nie udostępniaj partycji tylko pliki lub foldery, tzn. PPM na danym folderze, zakładka “udostępnianie” i zaznacz “udostępnij ten folder w sieci”.

poza tym nadaj wspólną grupę roboczą obu kompom, ale różne nazwy. Możesz także zezwolić na modyfikację plików itp / poniżej poprzedniej opcji/.

MyPC:

Grupa robocza: MSHOME

Nazwa komputera: FxJ

IP: 1.1.1.2

Maska: 255.0.0.0

Brama: 128.0.0.0

Pref.DNS: 200.0.0.0

Alter.DND: 150.0.0.0.

PC2:

Grupa robocza: MSHOME

Nazwa komputera: tid-pc

IP: 1.1.1.1

Maska: 255.0.0.0

Brama: 128.0.0.0

Pref.DNS: 200.0.0.0

Alter.DND: 150.0.0.0

To są złe ustawienia.

Ustaw tak:

Pierwszy koputer

Grupa robocza: MSHOME

Nazwa komputera: “dowolna”

IP : 192.168.0. 1

Maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.0.1

Drugi komp

Grupa robocza: MSHOME

Nazwa komputera: “dowolna”

IP : 192.168.0. 2

Maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.0.1

DNS-y są potrzebne do udostępniania internetu przez LAN więc do sieci lokalnej nie są potrzebne.

Pozdrawiam

basco1984 brama w sieci lokalnej jest niepotrzebna jeśli nie udostępnia się internetu wystarczy nazwa grupy roboczej, komputerów, ip i maska.

Tak w pełni się z Tobą zgadzam. Ale wpisanie tego w niczym nie przeszkodzi ani nie zakłóci funkcjonowania sieci lokalnej. :slight_smile:

Pozdrawiam

Nadal wyspępuje jakiś problem ponieważ nie widzę na żadnym z PC udostępnionych folderów.

Gdy klikam na wyświetl komputery grupy roboczej nadal widzę tylko swój, a na drugim tamten.

Macie jakieś pomysły? Norton firewall mi chyba nie blokuje tej siec. :?

Umieścileś udostepnione pliko w folderze “dokumenty udostepnione”? Zaporę na czas konfiguracji wyłącz obowiązkowo i spinguj oba komputery aby upewnić się czy sie faktycznie “widzą”

Złączono Posty : 25.01.2007 (Czw) 10:25

no i spróbuj usunąć tą bramę jesli ją wpisałeś.

spinguj :?: Czyli co dokładnie masz na myśli :?:

start-uruchom wpisz cmd i jak Ci sie otworzy wiersz poleceń wpisz: ping tu ip drugiego kompa np. ping 192.168.0.1, jeżeli źle skonfigurowane to pokaże ci się napis “upłynął limit czasu żądania”, jeśli dobrze to otrzymasz odpowiedź z konkretnym czasem dojścia i powrotu pakietu w milisekundach. Zrób to na obu kompach.

Na 1 MyPC - czas upłynoł

Na 2 PC - czas<1 ms TTL=128

I co teraz?