Problem z połączeniem MS SQL na serwerze terminali

Problem z wyborem serwera rozwiązany, natomiast pojawił się kolejny problem.
Mam oddzielny serwer baz danych, z którego korzystają normalnie użytkownicy lokalni od 2 lat, (SQL Server 2014)

Zainstalowałem Windows Server 2016 Standard wraz z RDS i DC. Licencje wprowadzone, użytkownicy się łączą zdalnie ale mam problem z połączeniem SQL z aplikacji WF-MAG od Asseco Wapro. Aplikacja się instaluje bez problemu, uruchamia ale przy próbie podłączenia z serwerem SQL pojawia się błąd:
Przechwycenie obrazu ekranu_2017-10-13_08-40-49

Gdzieś tam wyczytałem że WF-MAG łączy się przez ODBC i sprawdziłem ten sterownik:
Przechwycenie obrazu ekranu_2017-10-13_08-40-07

Jak widać wszystko jest w porządku. Zainstalowałem “Management Studio” i również łączy się bez problemu. Poszukałem jakiejkolwiek innej aplikacji i mam ten sam błąd:
Przechwycenie obrazu ekranu_2017-10-13_08-38-32

Zainstalowałem na Hyper-V na próbę świeży Windows Server 2016 ale bez DC+RDS i aplikacja łączy się bez problemu - tylko, że to musi działać na serwerze terminali.

Ktoś ma pomysł gdzie szukać przyczyny?

Może to? https://social.msdn.microsoft.com/Forums/sqlserver/en-US/8a20089f-42fc-435b-ab66-3a2fc43894a1/cannot-connect-to-sql-db-cmd-line?forum=sqldataaccess

Management Studio łączy się bez problemu.

U autora powyższego tematu na MSDNie też:

I am able to connect to a DB instance via SQL Server Management Studio

ODBC w odpowiedniej wersji?

Generalnie połączenie z tej aplikacji do SQL mam z różnych komputerów lokalnie - dla użytkowników zdalnych robię RDS i pomogła ponowna instalacja systemu. Teraz wszystko działa prawidłowo. Pozostaje kwestia zabezpieczenia RDP.