Problem z połączeniem na ukrytych sieciach WiFi

(Rafi84) #1

Mam taki problem mam Ubuntu 8.10 64 bit na notebooku i jak ukryję SSID na access poincie to nie połącze się z siecią a jak odkryję to nie ma problemu. Sprawdzałem na Ubuntu 8.10 32 i 64 bit, a także na Mandrivie 2009 oraz na 3 różnych apkach. Nie wiem czemu na Windowsie nie ma problemu. Wie ktoś ? google nie pomogło :frowning:

(zaklik) #2

Ukrycie SSID nie zwieksza bezpieczenstwa sieci a tylko utrudnia zycie wiec ja sie pytam po co masz je wlaczone ?

(Rafi84) #3

i tu kolego się mylisz wejście do sieci zająć jej nazwę znacznie uproszcza życie więc lepiej ją ukrywać

(zaklik) #4

A odkrycie ukrytej sieci zajmie przecietnemu uzytkownikowi z 2 min wlaczajac w to czas potrzebny na pobranie programu do obsługi wifi który wszystkie wyłapie.

(Rafi84) #5

Programu, który pokaże nazwy ukrytych sieci hmm a znasz taki ?? Chętnie bym poznał.

Ale wracając do pytania dlaczo z ukrytymi sieciami nie mogę się połączyć?

(zaklik) #6

Np Kismeta pod linuxa czy netstumbler pod winde - nawet nic specjalnie nie trzeba kilkac tylko starczy zainstalowac - kilka moze kilkanascie sec . Nie wiem dlaczego nie mozesz sie polaczyc , sprobuj wylaczyc ukrywanie SSID

(bachus) #7

No ale utworzyłeś nowe połączenie (inna sieć, która nie została wcześniej wykryta), ustawiłeś odpowiednie szyfrowanie (WEP, WPA, WPA2)? To nie jest to samo, jak podłączysz się do sieci z widocznym identyfikatorem sieci, następnie go ukryjesz i tym samym połączeniem będziesz się chciał dostać do sieci...