Problem z połączeniem na ukrytych sieciach WiFi

Mam taki problem mam Ubuntu 8.10 64 bit na notebooku i jak ukryję SSID na access poincie to nie połącze się z siecią a jak odkryję to nie ma problemu. Sprawdzałem na Ubuntu 8.10 32 i 64 bit, a także na Mandrivie 2009 oraz na 3 różnych apkach. Nie wiem czemu na Windowsie nie ma problemu. Wie ktoś ? google nie pomogło :frowning:

Ukrycie SSID nie zwieksza bezpieczenstwa sieci a tylko utrudnia zycie wiec ja sie pytam po co masz je wlaczone ?

i tu kolego się mylisz wejście do sieci zająć jej nazwę znacznie uproszcza życie więc lepiej ją ukrywać

A odkrycie ukrytej sieci zajmie przecietnemu uzytkownikowi z 2 min wlaczajac w to czas potrzebny na pobranie programu do obsługi wifi który wszystkie wyłapie.

Programu, który pokaże nazwy ukrytych sieci hmm a znasz taki ?? Chętnie bym poznał.

Ale wracając do pytania dlaczo z ukrytymi sieciami nie mogę się połączyć?

Np Kismeta pod linuxa czy netstumbler pod winde - nawet nic specjalnie nie trzeba kilkac tylko starczy zainstalowac - kilka moze kilkanascie sec . Nie wiem dlaczego nie mozesz sie polaczyc , sprobuj wylaczyc ukrywanie SSID

No ale utworzyłeś nowe połączenie (inna sieć, która nie została wcześniej wykryta), ustawiłeś odpowiednie szyfrowanie (WEP, WPA, WPA2)? To nie jest to samo, jak podłączysz się do sieci z widocznym identyfikatorem sieci, następnie go ukryjesz i tym samym połączeniem będziesz się chciał dostać do sieci…