Problem z połączeniem neta - neostrada

Witam!

Dziś włączam komputer i… nie mogę się połączyć z netem!

Mam neostrade, modem speedtouch

Kiedy wybieram, żeby mi się połączyło, co chwile wyskakują błędy, po kilkunastu (nieraz nawet ponad 50) próbach wreszcie udało się połączyć…

Na pewno nie jest wina systemu, bo wgrałem od nowa, więc co? Z modemem coś nie tak czy TPsa coś ryje?

Proszę o pomoc!

powiedz mi jaki jest numer błędu i co pisze…

jmzqznh2rm2mnghmmwxj.png

105ndzzkn3zuwgnnmtjt.png

Czasami wyskakuje jeden, a czasami drugi :confused:

Tp jak zawsze ma kocioł z serwerami. Pewnie kończy im się pula IP na danym serwerze pod który jesteś podpięty.

To już rutyna i standard u TP

możesz wierzyć lub nie ale mam ten kłopot od roku :? błąd 721… nie łącz się kilkadziesiąt razy na raz tylko jak widzisz ze Ci wyskoczy błąd 721 to uruchom ponownie komputer i wtedy sie połączy ;/ zadzwoń do tp z tym problemem i daj mi znać co Ci powiedzieli to ja też zadzwonie bo wkońcu za coś płacimy i czegoś wymagamy… Jaki masz modem? nie mów tylko ze ZXDSL 852 :mrgreen:

Do łączenia używacie aplikacji z płyty którą dostaliście z modemem ?

nie,ja się łącze bezpośrednio przez modem,sterowniki rzecz jasna tylko mam z modemu,aplikacje neo zostawiłem ale to nic nie daje.Dużo ludzi ma problem z błędem 721,ale ja sie już przyzyczaiłem :expressionless:

Ja mam stery do modemu i utworzone normalnie połączenie internetowe

Czy w czasie gdy nie możesz się połączyć obie diody na modemie świecą się ciągłym zielonym światłem? Czy migają?

Na stronie Tpsa jest takie coś:

uruchom ponownie komputer.

na twoim miejscu zadzwonil bym na linie tp i powiedzial im o wszystkim a napewno cos ci doradza a jak nie to odinstaluj neostrade i zainstaluj na nowo bo moze masz zle dane uzytkownika

diody obydwie sie świecą, dane są prawidłowe, odłączenie i ponowne podłączenie modemu nic nie daje, ponowne uruchomienie kompa też nie przynosi efektów, dziś jest już ok

Nie z wszystkimi komputerami te badziewne modemy od tp chcą działać.

Najgorsze z możliwych rozwiązań, to komputer który nie chce współpracować z modemem (mam właśnie taki) i do tego aplikacja od neo. Wtedy to już jest katastrofa.

Przez dwa miesiące się męczyłem, jak nie błąd modemu lub połączenia, to znowu Windows znajdował jakieś dodatkowe urządzenia których nie było.

Co do działania aplikacji z płyty poszukajcie sobie w Google.

Z resztą Microsoft podaje taką instrukcję: http://support.microsoft.com/kb/839142/pl

Sami się domyślcie dlaczego :shock: .

Ściąganie większych plików też było męczarnią.

Nie pomagały programy wspomagające pobieranie, bo niby po uruchomieniu neta pliki były ściągane dalej, ale najczęściej po takim ściąganiu Windows po uruchomieniu sprawdzał dyski.

W ciemno kupiłem za 130 zł router z modemem adsl i kłopoty skończyły się od razu.

Przez dwa lata nie miałem neta przez sześć godzin.

Więc na początek proponuje usunięcie aplikacji tp i sterowników.

Ponowne zainstalowanie sterowników i skonfigurowanie połączenia według instrukcji z linka.

Jeśli to nie pomoże, to kupić router bo szkoda zdrowia :olaboga: .

Jak później się okazało były w tym czasie masowe przełączenia z tp do neti.

Problem leży po nieco innej stronie:

Nie ma znaczenia, czy modem jest zainstalowany z całym swoim TP programem, czy jedynie utworzone jest połączenie sieciowe w Panelu Sterowania, nie ma tez czy przeglądarką jest IE, Mozilla, Opera, czy też inna…

Zauważcie, że gdy nie możemy połączyć się z netem na try’u (ikonki obok zegarka) nie ma ikony modemu chodzi o ten zielony trójkącik, a modem zdaje się pracować prawidłowo świecą się obie diody stale (Sagem F@ST 800).

Wystarczy wypiąć kabel USB obojętnie czy to z komputera, czy też z modemu, ale uwaga na minimum 5 sekund i włożyć go ponownie (nie ma sensu restart kompa), komputer zasygnalizuje (ważne) dźwiękiem zarówno fakt wypinania kabla, jak i podłączenia go i po chwili ikonka pojawi się na tray’u zmieniając barwę z czasem na zieloną (dokonana synchronizacja z TP). Teraz też warto poczekać chwilkę by nawiązać połączenie z Internetem, które bez problemu uda się tym razem na pewno, a przed połączeniem odczekać należy, gdyż to, że już się zsynchronizowaliśmy nie znaczy, że natychmiast połączenie zostanie nawiązane. Mam znajomego, który aby nie wyrobiły się mu gniazda USB zamontował sobie włącznik od lampki na kablu dzięki czemu nie musi wytykać kabla z gniazda :slight_smile:

Ten problem gdzieś świetnie ktoś rozpisał i wyjaśnił gdzie tkwi błąd, niestety nie pamiętam gdzie to było, ale pamiętam, że chodziło o to, że system uruchamiając aplikacje pracujące w tle (systemowy autostart) jak gdyby zbyt wcześnie uruchamiał modem przed zdaje się firewallem, czy nie pamiętam antywirusem przez co wylatywał on z systemu. Gość opisał jak ustawić opóźnienie wczytywania się sterownika od modemu ustawiając go jako ostatni dzięki czemu nie było już z tym nigdy problemu. Może jakaś mądra głowa opisze tutaj jak można ingerować w kolejność uruchamiania się programów w systemowym atuostarcie, bo problem jak wiem dotyczy baaaaaaardzo wielu użytkowników neostrady.

Pozdrawiam wszystkich

Wystarczy podłączyć modem pod wejście ethernetowe i problem z niknie.

Kto wam kazał kupować urządzenia które mają w użytku inny port niż ten który jest przeznaczony do transmisji internetowych.

modemy to zabawka speedtouch oraz SAGEM F@ST 800 to zabawki które nie trzymią połączenia cały czas tylko wtedy się łaczą jak uruchomisz kompa, paranoja sprzęt na śmietnik.

to napewno nie z winy kolejności autostartu, dziś działa mi ok.

Zresztą po odłączeniu modemu na 5 minut i podłączeniu też nic nie dawało.

Wina leży po stronie TP, kolega też tego dnia miał problemy z połączeniem się do sieci

To czemu odłączacie modem od sieci??

Przecież Neostrada to stały dostęp do internetu.

jeśli będziesz odłączał sie od sieci to ponowne połączenie niekoniecznie może być udane gdyż przechodzisz ponowny proces weryfikacji, synchronizacji łącza oraz przydzielenia IP co wiąże sie z przydzieleniem odpowiedniej centrali dla twojej podsieci.

Jeśli chodzi o TP to centrale bardzo często są obciążone co wiąże się z problemem synchronizacji lini z modemem po upłynięciu czasu dostępowego na centrali oraz weryfikacją IP gdyż bardzo często pula IP w danej podsieci się zamyka do granic wytrzymałości i musisz być sforwardowany na inną centrale która jest dalej i nie może się w odpowiednim czasie zsynchronizować z modemem i blednę koło sie zamyka.

Nawet w TP serwisanci polecają routery ADSL do trzymania łącza oraz łączenia z centralą bo powszechnie wiadomo ze te mikromodemy są nic nie warte, dlatego takie tanie i sprzedawane masowo na Allegro.