Problem z połączeniem no-ip

Hej. Z tego tytułu, że nie posiadam stałego adresu IP (Internet domowy LTE T-Mobile), postanowiłem zrobić połączenie VPN na zasadzie dynamicznego DNS.
Założyłem konto na NO-IP. Oczywiście ustaliłem nazwę domeny. Po wpisaniu danych w zakładce na routerze (nazwa usera,hasło,domena), mam odpowiedź sukces. Lecz po za domem nie mogę mieć dostępu do sieci.
Czy ktoś pomoże? Zła konfiguracja na NO-IP?

A po IP się dostajesz?

A masz w ogóle publiczny adres IP?

Też nie.

Tego nie wiem czy posiadam publiczny adres IP
. Wiem że jest zmienny. Czyli tutaj może być przyczyna?

Może trzeba forwardować porty na routerze

Z tego co udało mi się ustalić to posiadam zmienny niepubliczny adres IP więc chyba nic tu nie zrobię. Operator nie świadczy tej usługi przy ofercie Internet Lte Domowy. Dodam że posiadam router TP LINK MR6400.
Istnieje ewentualnie inny sposób na to?

Masz T-Mobile Internet domowy bez limitu danych?

Dokładnie tak. Opcja z prędkością do 60 mb/s.

To dla osoby prywatnej nie ma mozliwości wykupienia nawet zmiennego IP zewnętrznego. Na firmę można zmienny nazywa sie to “Internet GPRS dla biznesu” za 10 zł netto lub stały adres IP za 15 zł netto miesięcznie. Wiem bo mając na firmę się w to bawiłem w T-Mobile i pamiętam nazwy tych ofert.

Tak masz IP wewnętrzny czyli jesteś za podwójnym NATem. Pierwszy to NAT operatora czyli jego IP wewnętrzne, a drugi NAT to twój na routerze w domu. To się nazywa oszczędnośc IP zewnętrznego tylko ja nie mogę nadal tej oszczedności pojąć skoro zmienia się IP wewnętrzne i zewnętrzne za każdym razem. Ale na kilku forach to wałkowałem i staneło na bezpieczeństwie po stronie operatora co równa się temu, że co operator chce moze ci zablokowac porty, usługi bo jak masz publiczne IP to teoretycznie też może, ale to już sensu nie ma żadnego bo zewnętrzne (publiczne) IP oznacza, że jesteś odrazu widoczny w sieci.

Wpisz sobie w goog Mój IP i wybierz strone z …eu i wejdź w router informacje o usłudze i zobaczysz, że na routerze masz inne IP WAN, a inne na tej stronie. To an tej stronie to zewnętrzne, a to w routerze to wewnętrzne czyli tak jakbyś był za routerem operatora.

Myśle, że prościej tego nie da się wytłumaczyć.

Często serwery do grania online odrzucają, a nawet banują adresy IP wewnętrzne.

Dobrze. Dziękuję wszystkim za udzielenie informacji, w takim układzie jeżeli nic nie możemy w tej sytuacji zrobić to temat można zamknąć.