Problem z połączeniem Opery z netem

Szukałem jakiegoś tematu o tym, jednak nie znalazłem więc zakładam nowy temat.

Zmieniłem komp na nowy i oczywiście zainstalowałem Opere (9.2.8585.0). Jednak nie chce ona się połączyć z netem. Podejżewam że chodzi tutaj o zaporę? Więc wybrałem “w centrum zabezpieczeń” opcje zezwalaj na wyjątki (Opera jest tam odfajkowana) jednak dalej nie chodzi!

Więc co mam uczynić? Zaznaczam ze gdy wyłączyłem zapore (windowsa XP) aby zobaczyć czy będzie chodzić Opera- także lipa :-x

Prosiłbym oto aby napisac krok po kroku co mam zrobić- bo nie zabardzo się znam na kompach…

A nie masz jakiegoś dodatkowego firewalla ?? :lol:

To możliwe ze cos przy instalce. Moze reinstal Opery

Właśnie chodzi oto że niemam- wiec nie wiem co innego może ją blokować? Co do drugiego wpisu- to najpierw zainstalowałem wersję starsza i także nie poszła! Usunąłem i zainstalowałem nowszą z nadzieją że ta pójdzie…

w firewallu masz taką opcję zezwalaj na wyjątki zaznaczoną czy odznaczoną, powinna być zaznaczona i w wyjątkach dodaj operę

Tak- jest zaznaczona przezemnie!

narzędzia>szybka konfiguracja>Odznacz Uzywaj serwerów proxy

lub

Musisz uruchomić IE i nim załadować jakąś stronkę

wejdzw Opcje Internetowe>Połączenia>Jeśli masz LAN to wejdz w Opcje LAN> Automatycznie wykryj ustawienia

ps

wejdz w uruchom i wpisz ping http://www.dobreprogramy.pl -t

i sprawdzis czy się łączy

PS. Wyłącz całkowicie zaporę i zainstaluj darmowego firewalla Zone Alarm

Może tez sprawdz w operze: plik>> pracuj w trybie offline. to musi byc odznaczone

Sprawa wyglada tak- że nie jest odznaczone… i nie chce sie odznaczyć :shock: Tzn- klikam na to i za cholere nie chce się odznaczyć. Nawet próbowałem odznaczać i powtórnie zaznaczać inne jak np.“akceptu ciasteczka”! I normalnie dały się odznaczyć i zaznaczyć. Jednak ten “offline” nie chce :shock: Próbowałem wiele razy i za każdym nie da rady!

master_zonk6

Hmm nie rozumiem? Ja chcę skonfigurowac Operę a nie IE? OKi wyłącze zapore i zmienei firewalla