Problem z połączeniem oraz ssl


(Marellion) #1

Witam,
problem pojawił się dziś rano. Otóż nie mogę nawiązać bezpiecznego połączenia oraz w ogóle połączenia z żadną witryną. Cały proces ładowania kończy się na akcji “Nawiązywanie bezpiecznego połączenia”. Na innych komputerach w tej samej sieci problemu nie ma. Co do programów to Steam wchodzi w tryb online ale nic nie wyświetla. Spotify jest trochę w trybie offline ale później przechodzi na online. Jeśli jakoś udało mi się połączyć z youtube przez https tak mogę normalnie wszystko robić na tej stronie i oglądać filmiki. Zauważyłem też, że jeśli włączę przeglądarkę zaraz po uruchomieniu komputera tj. bez załadowania się wszystkich ikonek/programów w tray`u to strony otwierają się bezproblemowo. Jednak po upływie krótkiego czasu problem znów się pojawia.

System to win7, główną przeglądarką jest chrome, choć próbowałem też na operze i firefoxie. Mam jeszcze avasta i malwarebytes w wersjach free.


(Longhorn2009) #2

Data, godzina poprawnie ustawiona?


(Marellion) #3

Tak


(Bogdan_G) #4

W ustawieniach avasta odznacz skanowanie https.


(Marellion) #5

nic nie pomogło, dodatkowo pingowanie do serwerów działa oraz internet przez usb z telefonu też nie działa.


(Bogdan_G) #6

A jak masz ustawiony protokół internetowy we właściwościach tcp/ip? Chodzi o użyj następujących adresów serwerów DNS?
Jakby co, to ostatnie tygodnie opendns ma jakieś szczególne skanowanie https. U mnie wiele stron sypnęło błędami. Wróciłem do uzyskaj adres serwera DNS automatycznie i klątwa odpuściła zupełnie.

Dodam, że teraz OpenDNS jest częścią firmy cisco. Weszły jakieś nowe zabezpieczenia i inne szykany.


(Marellion) #7

Mam w ipv4 i ipv6 na uzyskaj automatycznie. Ale w stanie sieci mam juz przy połączenia ipv4 internet a przy ipv6 brak dostępu do internetu.


(Bogdan_G) #8

Na ipv6 nawet nie nastawiaj się. 6 lat temu Docent na blogu DP pisał:

Windows Vista i Windows 7 są co prawda domyślnie przygotowane do obsługi IPv6, ale zaporą jest tu właśnie brak obsługi po stronie operatorów. Sprawia to niestety, że akcje promujące IPv6 takie jak Dzień IPv6 8 czerwca tak naprawdę nie przynoszą wiele pożytku. Kilku większych operatorów na jeden dzień włącza równolegle IPv6 (co jak widać, jest dla nich dużym wyzwaniem i problemem, skoro następnego dnia dostęp ten wyłączają), a użytkownicy i tak nie mogą z tego skorzystać, bo nie mają dostępu do świata IP szóstej generacji.

Tak jest do dzisiaj i ten protokół nawet w firefoxie wyłączam.

Też cieszę się internetem na ipv4.


(Marellion) #9

Poszedłem po najmniejszej linii oporu i po nic nie dającym przywracaniu systemu do punktu zrobiłem reinstallacje windowsa.