Problem z połączeniem przez WIFI

Witam,mam laptopa i w nim WIFI.Z liveboxem dziala dobrze,ale problem jest gdy chce polaczyc sie do innej sieci.Gdy chce sie polaczyc z siecia bez zabezpieczen wyskakuje powiadomienie,ze System Windows nie mógł nawiązac połączenia z siecia"nazwa sieci".Od czego to zalezy,gdy chce polaczyc sie do sieci z zabezpieczeniem,wszystko jest ok.Prosze o pomoc

Sieci niezabezpieczone zwykle mają filtrowanie adresów MAC, więc mogą się podłączyć tylko komputery wybrane przez właściciela sieci.

Aha,tylko ze wszystkie sieci jakie mi znajduje to jest napisane tak samo,ze system windows…:confused: Da rade cos z tym zrobic?Z liveboxem nie bylo problemy,przepisalem adres WEP i wszystko ok.Dzis bylem u babci i tam znalazlo mi siec niezabezpieczona i bylo to samo.

Jeśli ktoś włączył u siebie filtrowanie MAC, zrobił to dokładnie z tego samego powodu, dla którego Ty masz ustawiony WEP.

Pozostaje Ci tylko porozmawiać z właścicielem sieci, może się z Tobą podzieli :wink:

Zapytam inaczej:

w jakim celu chcesz się łączyć z nie swoją siecią ?

Aby moc z niej korzystac jak nie bede w domu.

Żeby korzystać z obcej sieci musisz uzyskać pozwolenie od właściciela tej sieci, inaczej mówiąc musi Ci podać hasło do logowania ewentualnie musi dopisać Twój mac adres do sieci.