Problem z połączeniem przez WIFI

(Pokal178) #1

Witam,mam laptopa i w nim WIFI.Z liveboxem dziala dobrze,ale problem jest gdy chce polaczyc sie do innej sieci.Gdy chce sie polaczyc z siecia bez zabezpieczen wyskakuje powiadomienie,ze System Windows nie mógł nawiązac połączenia z siecia"nazwa sieci".Od czego to zalezy,gdy chce polaczyc sie do sieci z zabezpieczeniem,wszystko jest ok.Prosze o pomoc

(Shadowk) #2

Sieci niezabezpieczone zwykle mają filtrowanie adresów MAC, więc mogą się podłączyć tylko komputery wybrane przez właściciela sieci.

(Pokal178) #3

Aha,tylko ze wszystkie sieci jakie mi znajduje to jest napisane tak samo,ze system windows...:confused: Da rade cos z tym zrobic?Z liveboxem nie bylo problemy,przepisalem adres WEP i wszystko ok.Dzis bylem u babci i tam znalazlo mi siec niezabezpieczona i bylo to samo.

(Shadowk) #4

Jeśli ktoś włączył u siebie filtrowanie MAC, zrobił to dokładnie z tego samego powodu, dla którego Ty masz ustawiony WEP.

Pozostaje Ci tylko porozmawiać z właścicielem sieci, może się z Tobą podzieli :wink:

(MrAsusrp6) #5

Zapytam inaczej:

w jakim celu chcesz się łączyć z nie swoją siecią ?

(Pokal178) #6

Aby moc z niej korzystac jak nie bede w domu.

(MrAsusrp6) #7

Żeby korzystać z obcej sieci musisz uzyskać pozwolenie od właściciela tej sieci, inaczej mówiąc musi Ci podać hasło do logowania ewentualnie musi dopisać Twój mac adres do sieci.