Problem z połaczeniem routera ASUS z modemem Netii ADSL

Witam mam problem z połączeniem routera z netem. problem jest tego typu iż pisze mi na instrukcji ze do sieci przewodowej musze połączyć modem do routera, ale w modemie nie ma wejscia rj45 tylko wejscie do kabla telefonicznego i nie wiem co mam robic mam router ASUS WL- 520 GC a modem sagem 550 o ile sie myle uzywam programu do polaczenia sieci ale pisze mi blad ze nie ma sieci i sie program wylacza prosze o pomoc

Qrcze, jakoś nie mogę wygooglować tego Sagema 550. Może chodzi Ci o Speedtoucha 550, lub Sagema 800. Są to popularne modemy USB, zarządzane przez komputer. Jeśli tak to musisz:

1 Mieć podłączony modem do pracującego komputera.

2 Z karty sieciowej tegoż samego komputera musisz połączyć się kablem z Accesspointem.

3 W komputerze oczywiście musisz udostępnić połączenie karcie sieciowej do której podpięty jest accesspoint.

By wykluczyć PC jako element niezbędny do działania sieci będziesz musiał zakupić modem z wyjściem lan RJ45

mam speedtouch 330 ale i tak nie wiem co mam dalej robic moze mi to objasnisz w kilku punktach czy cus bo ja zielony jestem z tego :stuck_out_tongue:

  • coś tu namieszałeś - rutera nie podłącza się do modemu bo on modem ma swój, trzeba go tylko skonfigurować …

jestem ciekaw jak na obrazku widac jak wol co trzeba zrobic, a ja tego nie kumam

http://rapidshare.com/files/72844331/problem.bmp

tutaj jest obrazek tego co mam zrobic ja ich nie kumam wogole :?

problemih2.th.jpg

Powiedz czego nie rozumiesz?

Czy modem z obrazka przypomina choć troszeczkę twój modem?

Czy twój modem ma port na kabel lan?

Czego nie zrozumiałeś w mojej poprzedniej wypowiedzi?

Masz nie kompatybilne urządzenia.

By zobrazować problem:

Zeszło Ci powietrze w jednym kole samochodu. W bagażniku masz koło od roweru. Co robisz?

a starasz się zdobyć koło od samochodu.

b zabierasz się za wymianę koła na takie jakie masz

To prosta retoryka, nie odpowiadaj :stuck_out_tongue: Chciałem tylko zobrazować problem.

Zrób jak napisałem wyżej, lub kup kompatybilny modem z routerem by podłączyć bezpośrednio AccessPointa.


Tu Znajdziesz modemy logo.gif

To czego potrzebujesz to modem obsługujący PPPoE z portem rj45.

Reszte dodatków możesz sobie wybrać. Niektóre mają więcej portów rj45, USB, Accesspointa, zarządzanie ruchem itd…