Problem z połączeniem routera dsl-g624m z nesotrada

Witam,

mam problem z podłączneniem routera DSL-G624M z neostradą. do tej pory korzystałem z neostrady łącząc się z nią po przez modem sagem F@st 800. niedawno kupiłem router by można było korzystać z netu na laptopie. niestety nie jestem w stanie sprawić by router działał… postęuję zgodnie z instrukcją dołączoną do routera i nic…

czy jest ktoś w stanie mi pomóc? jak powinno być wszystko podłączone? router połączylem z kartą sieciową, router połączyłem również z linią telefoniczną i nic…

proszę bardzo o pomoc…

Należy skonfigurować Router tzn m.in wpisać w konfiguracje routera nazwę użytkownika i hasło jakie miałeś nadane podczas rejestracji usługi a jakie wpisywałeś konfigurując usługe (poołączenie internetowe) tutaj masz linka do ilustrowanego opisu

ftp://ftp.dlink.de/dsl/dsl-g624m/docume … nnex-A.pdf

Co dalej w opcjach połaczenia internetowego masz pewnie ustawione “Zawsze wybieraj połaczenie domyślne” Zmień to na nigdy nie wybieraj w przeciwnym razie nie bedą ci się otwierały strony jak jesteś podłaczoby przez karte sieciową tylko będzie Ci się pojawiał monit (okienko) wyboru połączenia jak dla połaczenia telefonicznego

Ustaw sobie w konfiguracji Routera Dynamiczny DHCP i w opcjach karty sieciowej tak samo nie nadaj stałych IP tylko niech pobierze automatycznie

Zwróć uwagę na punkt 3 instrukcji której linka Ci podałem powyzej ustaw konfiguracje połaczenia tak jak masz tam pokazane Jako user name i password oczywiście wpisujesz takie dane jakie zostały Ci nadane podczas rejestracji usługi neostrada (pisałem o tym powyżej)

Co jeszcze zobacz czy modem zsynchronizował linie znam przypadki gdzie były z tym problemy ale to juz nie jest miejsce na pisanie o tym

Podłącz router kablem sieciowym do kompa w ustawieniach karty ustaw automatyczne pobieranie adresów IP DNS itp Niech sobie sam pobierze wszystko (jak wyzej nadmieniłem.

Spotkałem się z sytuacja gdzie klient zgłosił ze sprzedanu mu wadliwy Router objawy podał tak jak Ty tutaj a nie zauważył ze ma karte sieciową wyłączoną !!

Jak już skonfigurujesz wszystko podłączysz wykonajkolejne kroki instrukcji której link masz podany

ftp://ftp.dlink.de/dsl/dsl-g624m/docume … nnex-A.pdf

i zrób tak jezeli masz Windows XP kliknij start/Uruchom

wpisz polecenie cmd otworzy Ci się okno trybu MSDOS w lini poleceń wpisz ipconfig/all i daj enter zobaczysz adres m.in adres routera podłączonego do kompa za komoca karty sieciowej adres routera to w tej informacji adres bramy i Adres DHCP

jezeli to z a trudne to w wierszu poleceń trybu MS dos wpisz ping 192.168.1.1 (inaczej mówiąc wpisz adres routera) wg instrukcji jest taki jak masz inny to wpisz taki jaki masz ja dla naszych potrzeb wykorzystam ten

w lini poleceń trybu MS Dos piszemy ping 192.1.1 naciskamy Enter

sprawdzisz wtedy czy masz połączenie z routerem jak nie masz będzie brak odpowiedzi!!

dalej mozesz “zapingować” na ddres IP skąd wiedzieć jaki ?? punkt 4 instrukcji lub jak zastosowałeś do sprawedzenia ustawień i wyświetlenia ustawień polecenie ipconfig/all o czym było wyzej to masz tam linie adres ip i masz tam napisany jaki Ci przydzielono adres IP (dynamiczny od TP) np 83.4.89.111 Ty oczywiście musisz wpisać swoje Ip inaczej nici

więc analogicznie w lini poleceń trybu MS Dos piszemy ping 83.4.89.111 naciskamy Enter

sprawdzisz wtedy czy masz połączenie z routerem jak nie masz będzie brak odpowiedzi!!

Analogicznie robimy w przypadku sprawdzenia połączenia z serwerami DNS

życzę powodzenia Pozdrawiam

w

już próbowałem to zrobić i nic z tego… tzn wyświetla mi komunikat, że nie ma takiej strony…

A Ty masz problem z zalogowaniem się do tego Routera ??

E to standard pierwsze wyłącz program antywirusowy 2) podłącz router do komputera za pomocą kabla Lan 3. skonfiguruj karte Lan swojego komputera twk by adres IP komputera (karty lan był w zakresie adresu routera np gdy adres routera jest 192.168.1.1 Ty konfigurujac połączenie karty Lan w komputerze nadaj jej nr statyczny np 192.168.1.12 zatwierdź zmiany (jak “zawoła o adres bramy to wpisz taki jak IP” wszystko pozamykaj wyłącz i włącz karte w menedrzeze dla pewności i wpisz adres routera w pasku przegladarji bez www. wyłaczenie antywira nie zawsze jest potrzebne jednak niektóre programy antywirusowe ((IS) utrudniaja zalogowanie się

Jak się zalogujesz wszystko ustawisz wtedy zachowaj zmiany ponownie wejdź w otoczenie sieciowe w konfiguracji karty zaznacz automatyczne pobieranie ustawień IP DNS itp zachowaj zmiany zatwierdź i działaj