Problem z połączeniem się z wi-fi poprzez laptop

Mam pewien problem z siecią wi-fi. Otóż mam router, który jest bezpośrednio podłączony do komputera stacjonarnego a laptopem łączę się poprzez wi-fi. Problem polega na tym, że w ciągu dnia w LAPTOPIE jakiś czas mam internet, a później go jakiś czas nie mam i to się tak przeplata do końca dnia. Ale w godzinach po północy internet śmiga doskonale. Trzeba zauważyć, że laptop cały ten czas wykrywa,jest połączony z routerem. Mój system to Windows XP. Dzwoniłem do multimedi i powiedzieli, że problem może być w tym że coś blokuje mi te połączenie. Router jest firmy Cisco. Proszę o pomoc, mam nadzieję że dość czytelnie opisałem mój problem :slight_smile:

Proszę o nie usuwanie mojego tematu, ponieważ bardzo zależy mi na rozwiązaniu problemu.

…a konkretniej ?

jak wygląda ipconfig w jednym i drugim stanie?

jak wygląda jakość/moc sygnału (mierzona jakimś zew programem netstumbler/inssider)?

jak wygląda ilość sieci w danym kanale w jednym i drugim stanie ?

jak wyglądają pingi local, brama, zdalny w jednym i drugim stanie ?

jak wygląda stan sieci bezprzewodowej (tray) w jednym i drugim stanie ?

jak wygląda status urządzeń podłączonych/logi na routerze w jednym i drugim stanie ?

jak wygląda komunikacja między innymi klientami wi-fi, a routerem w dłuższym okresie ?

jak wygląda sprawa z aktualnością sterowników ?

próbowałeś WinSock XP Fix 1.2 albo chociaż /renew o ile bierzesz konf z DHCP?

itd. itd.

to nie wróżymy.pl

pzdr

To jest tak, czasem jest idealnie a czasem nawet się nie chce połączyć laptop z internetem.

jak wygląda ipconfig w jednym i drugim stanie?

jak wygląda jakość/moc sygnału (mierzona jakimś zew programem netstumbler/inssider)?

jak wygląda ilość sieci w danym kanale w jednym i drugim stanie ?

jak wyglądają pingi local, brama, zdalny w jednym i drugim stanie ?

jak wygląda stan sieci bezprzewodowej (tray) w jednym i drugim stanie ?

jak wygląda status urządzeń podłączonych/logi na routerze w jednym i drugim stanie ?

jak wygląda komunikacja między innymi klientami wi-fi, a routerem w dłuższym okresie ?

jak wygląda sprawa z aktualnością sterowników ?

próbowałeś WinSock XP Fix 1.2 albo chociaż /renew o ile bierzesz konf z DHCP?

itd. itd.

Szczerze to ja z tego mało co rozumię, więc może jakaś łatwiejsza droga ;/

Spróbuj korzystać z Laptopa przez ten jeden dzień tuż przy routerze, aby upewnić się, że to nie wina jakiejś przeszkody w komunikacji.

dobrze, dziękuje za zainteresowanie się tematem, ale dla mnie dziwne jest to że w godzinach po północnych gdzie bym z laptopem w mieszkaniu był to internet chodzi jak należy…

To mieszkanie w bloku czy dom jednorodzinny?

:roll:

Mieszkanie w bloku

Dodane 09.02.2011 (Śr) 21:18

Macie może jeszcze jakieś inne pomysły ?