Problem z połączeniem sieciówek sposobem AD-HOC + neostrada

Witam,

Mam problem z połączeniem sieci. 1 komputer jest jako serwer - podłączona neostrada i dwie karty: bezprzewodowa i zwykła na RJ-45. 2 komputer jest połączony przez crossa no komputera 1 (serwera), no i tu wszystko śmiga cacy. Problem zaczyna się przy połączeniu bezprzewodowym, ustawiam tryb ad-hoc nazwe sieci i automatyczne przypisywanie adresu sieciowego - tak na obu kartach. Połączenie niby jest, siła sygnału dobra ale nie stety nic poza tym nie działa nawet ping. Dodam jescze że w komputerze 1 jest zrobiony mostek sieciowy z kartą bezprzewodową a zwykłą. Na wszystkich 3 komputerach jest zainstalowany Windows XP Pro SP2. Jeśli ktoś miał taki problem lub wie jak go rozwiązać to proszę mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Pozdrawiam

Piotr

ustaw IP na sztywno i odpowiednia konifiguracja firewalli

na serwerze mam ustawione na sztywno a zopory wyłączałem całkowicie ale nic to nie dało :frowning:

w komputerach którym udostępniasz łącze też ustaw IP na sztywno, wpisz prawidłową bramę i DNS

jakiej firmy są karty bezprzewodowe

zaraz przetestuje na sztywno

a karty to D-Link 520+

Złączono Posta : 01.07.2006 (Sob) 8:24

Krew mnie już zalewa dalej nic! komputery są niby połączone i tyle, nie ma sieci. A może jest to wina Windowsa XP? wcześniej miałem zainstalowany win 2000 i xp to na xp była sieć a na 2000 nie, może ten xp coś blokuje?