Problem Z Polaczeniem Sieciowym[Ograniczenie]

Witam mam maly problemik, podlaczylem pod laptopa interent wyskakuje okienko… Pobieranie adresu sieciowego i po chwili komunitak… Ograniczenie lub brak łączności … i pisze ze moge nie miec dostepu do interentu lub do niektorych zasobow sieciowych, ten problem wystapil poniewaz siec nie przypisala adresu sieciowego do tego komputera. I teraz pytano wystarczy ze zglosze to do admina sieci i bedzie wszystko okej … czy problem tkwi w czyms innym?. Z gory Dziekuje : )

Wnioskuje, że najprawdopodobniej masz internet przypisywany po adresie MAC… Wiec jeśli masz możliwośc to dowiedz się jakiego MAC’a miała poprzednia karta i zmień sobie (wiem, że można) :slight_smile: A jeśli nie to zgłoś administratorowi i niech wprowadzi zmiany… w końcu płacisz za to…

Złączono Posta : 29.11.2007 (Czw) 19:33

ale jak wprowadzi zmiany to bede mogl na tym i na tym ? przepinac kable dowoli bo chce miec czasami i na laptopie i na stacjonanym zeby sie nie okazalo ze wprowadzi te zmiany a pozniej jak podlacze pod stacionarny to znow wyskoczy to samo co teraz przy laptopie !?

to zależy jak masz w umowie ,jeżeli jest jakaś wzmianka o jednym kompie w sieci to po zgłoszeniu nowego mac adresu stary mac może admin usunąć z udostępnienia i nie będziesz mógł kożystać z 2-ch kompów , jeżeli planujesz kożystać z dwóch kompów równoczesnie to najlepiej zakupić router bezprzewodowy i sklonować do niego obecnego maca z kompa , w latopie można zmienić maca (proces odwracalny) np programem smac 1,1 nowsze wersje tego programu to dema.

nie chce korzystac z dwoch na raz tylko czasami na stacjonarnym a czasami na laptopie… zreszta zadzownie do niego jutro i powiem mu o co mi chodzi ;]… ale skoro moge to zrobic samodzielnie to moze sprobuje … tylko gdzie sprawdzic jaki mam ten MAC zebym mogl wprowadzic do laptopa bo zielony jestem w tym temacie, prosil bym o jakies wskazowki :slight_smile: