Problem z połączeniem sieciowym (wifi) po hibernacji

Cześć.

Mam problem z połączeniem WiFi na Viście. Nie jest to sytuacja powtarzająca się każdorazowo, jednak i tak częstotliwość jej występowania jest irytująca.

Chodzi o moment obudzenia się systemu po hibernacji lub ponownego uruchomienia systemu po jego zamknięciu poprzez zamknięcie klapy laptopa (ustawienie planu zasilania) - wtedy to właśnie mogę podłączyć się do sieci, jednak łączność jest z ograniczonym dostępem (nie mogę nawet spingować rutera do którego się łączę!). Jeśli normalnie zamknę system to nie pojawia się ten problem. Dodam, że inne urządzenia łączące się poprzez wifi do tego rutera pracują bez zarzutu tj. łączą się z nim i mają dostęp do internetu.

Jedynym rozwiązaniem jakie dotychczas działa to restart rutera, ale ileż można go resetować…

Czy spotkaliście się już z podobnym problemem?

Menedżer urządzeń - prawy przycisk myszy na Twoją kartę sieciową - Właściwości - karta Zarządzanie energią - odznacz opcję, która pozwala na wyłączanie urządzenia systemowi w celu zaoszczędzenia energii

Zaktualizuj sterowniki do Wi-Fi

Zaktualizuj system, swego czasu wydano wiele aktualizacji adresujących podobne problemy.