Problem z połączeniem sieciowym

Witam. Posiadam Viste Home Premium i mam problem z połączeniem się z siecią w mojej firmie. Łączę się przez sieć bezprzewodową a później neostrada. Gdy wcisnę żeby łączył jest niby wszystko ok jednak gdy wejdę w centrum sieci i udostępnienia pokazuje mi że jest połączony tylko lokalnie a nie może się połączyć z internetem (internet nie działa). Kiedyś mi działało normalnie jednak sie to zepsuło gdy konfigurowałem połączenie w domu za pomocą kabla tzn. komputer sam mi to skonfigurował. Internet w pracy na pewno jest dobrze skonfigurowany ponieważ na innych komputerach też z Vistą działa normalnie. Wiecie może co muszę zmienić żeby mi normalni działało? Bardzo mi na tym zależy ponieważ w pracy potrzebuje dużo internetu i muszę teraz się łączyć przez komórkę a to jest bardzo wolne.

Jeśli na innyk komputerach z vistą wszystko działa a na tym jednym nie to hm… zakladam, że na routerze (bezprzewodówce) nic niezmienialeś… Ja bym zaczol od sprawdzenia czy twoja karta sieciowa w tym laptopie z vistą gdzie masz tylko polączenie sieciowe czy ma ustawione IPv4 na automat czy na ręczne sterowanie… potem dopiero sterowniki…

Ustaw na automatyczne wykrywanie parametrów sieci (DHCP), a tak poza tym masz może jakieś połączenie VPN ustawione, czy w ogóle masz??? Przyczyn tak naprawdę może być wiele - zły SSID, szyfrowanie itp. pogrzeb w sieci na pewno coś znajdziesz :slight_smile: