Problem z polaczeniem SSH przez Putty

Witam! Jako iż mój znajomy zaproponował mi, że w ramach nauki mogę mu pomagać w budowie stron, a dokładnie sklepów internetowych, przyjąłem propozycje bez żadnego zawahania. Problem pojawił się przy “instalacji” magento, wtedy to zostałem poinformowany, że minimalna wersja mysql to 5.6, a na serwerze jest 5.5. Z poziomu pleska, nie ma żadnego modułu to upgrade’u owego mysql, wiec zabrałem sie za to przez putty. Problem w tym, że przy połączeniu się z serwerem przez putty od razu zrywa mi połączenie. Na koniec posta podrzucę screena jak to wyglada. Mam kilka swoich teorii, ale chciałbym wiedzieć co Wy o tym myślicie. :slight_smile: Mój szefunciu się tym zajmie i mi pomoże, ale przez 2-3 dni teraz nie będzie miał czasu, więc chciałbym to sam ogarnąć jeśli się uda, żeby nie stac w miejscu…
Z góry dzięki za odpowiedź!
Pozdrawiam Kunegundek.

Trochę wygląda to tak jakbyś nie miał uprawnień do logowania po SSH - np brak powłoki systemowej.

Juz ogarnałem to, trzeba bylo wkopać sie glebooko w ustawienia i zezwolic aby moje konto moglo sie laczyc przez ssh :smiley: Ale i tak chyba lipa, bo nie moge nic wykonywac jako sudo ;v czyli jak rozumiem musze czekac az Szefuncio doda mnie do pliku sudoers lub sam zrobi to za mnie? :smiley:

Które było to głębokie ustawienie: /etc/ssh/sshd_config?
Co do sudo - nie ma takiej komendy, czy pojawia się jakiś konkretny błąd?