Problem z połączeniem TOSHIBA A300 z ruterem D-LINK DIR-600

Witam,

Mam problem z połączeniem laptopa TOSHIBA SATELLITE A300-1EB z ruterem D-LINK DIR-600. System na laptopie to Windows Vista. System został przywrócony z partycji recovery 3 dni temu.

Jako samo ruter skonfigurowałem w sposób prawidłowy, założyłem zabezpieczenie, proces instalacji “po kablu” przeszedł prawidłowo ale go nie widzi laptop. Nie może laptop wyszukać w ogóle dostępnych sieci. Dla testu telefon komórkowy NOKIA i Sony Ericsson wyszukują siec z rutera o założonej nazwie i po wpisaniu hasła Internet śmiga aż miło na telefonach.

Na pewno jest włączona (przyciskiem na panelu) siec bezprzewodowa na laptopie. Ale co jest dziwne że mimo że jest ona włączona to program do sieci pokazuje że jest wyłączona, screen poniżej

59e1bd8e.gif

Z kolei jak wyłączę (przyciskiem na panelu) siec bezprzewodowa na laptopie to wówczas jest taka informacja jak na screenie poniżej

c263da5d.gif

. Przyznam że nie wiem za bardzo jak to rozumieć. Czy włączę czy wyłączę to zawsze jest komunikat jak by sieci bezprzewodowe były wyłączone. Dla informacji podam jeszcze że w Menedżerze Urządzeń jest jakieś nie znane urządzenie nie zainstalowane (nie wiem co to może być za urządzenie), screen poniżej

334158de.gif

. BT działa prawidłowo wyszukuje np. telefon. A sieci bezprzewodowych za nic nie mogę wyszukać a tym samym swojego rutera co został skonfigurowany.

Co można zrobić żeby laptop wyszukiwał sieci bezprzewodowe a tym samym mojego rutera?.

Może niema sterowników do karty sieciowej.

Zrób screen z rozwiniętą listą “Karty sieciowe”

Oto screen z rozwiniętą listą Kart Sieciowych

144020fe.jpg

. Sterowniki jako do karty sieciowej są, Internet “po kablu” działa. Tylko za nic nie znajduje żadnych sieci bezprzewodowych. I też nie wiem co to jest za nie znane urządzenie zainstalowane.

Z tego wynika, że nie masz sterów do karty wifi.

To “nieznane urządzenie” to właśnie karta wifi.

Przyznam że tak przypuszczałem.

Szukałem na stronie TOSHIBY sterowników do karty WLAN ale nic do tego modelu mi nie znajduje.

Miał by ktoś z Was sterowniki do tego modelu TOSHIBY bądź może wie gdzie je można znaleźć?.

Na stronie producenta jak byk jest: http://aps2.toshiba-tro.de/wlan/?page=downloads Ciebie interesują te z Realtek.

jasiu87 dzięki za linka. Spróbuje zainstalować stery do tej karty dam znać czy udało się.