Problem z połączeniem video między komunikatorami GG

Witam

Mój problem jest bardzo dziwaczny, a dotyczy połączeń video pomiędzy dwoma takimi samymi komunikatorami GG.

Dla porządku nazwijmy użytkowników A i B na dwóch różnych komputerach z zainstalowanym tym samym komunikatorem GG.

Teraz objawy problemu:

  • połączenie video z A do B : dzwoniący A ma na ekranie obraz z podglądem ze swojej kamerki (podgląd w rogu) oraz info tekstowe o wychodzącym połączeniu oraz BRAK sygnału przerywanego o połączeniu, odbierający B nie ma żadnej informacji o przychodzącym połączeniu wobec czego nie może go odebrać.

  • połączenie video z B do A : dzwoniący B ma na ekranie obraz z podglądem ze swojej kamerki (podgląd w rogu) oraz info tekstowe o wychodzącym połączeniu oraz sygnał przerywany o połączeniu, odbierający A nie ma żadnej informacji o przychodzącym połączeniu wobec czego nie może go odebrać.

Jednocześnie użytkownik B może używać wszystkich tych funkcji w połączeniach z innymi komputerami, natomiast użytkownik A ma cały czas ten sam problem przy połączeniu z dowolnym komputerem.

Podejrzewając, że problem tkwi w komunikatorze użytkownika A próbowałem reinstalować komunikator, próbując również zainstalować wcześniejszą wersję - efekt ten sam. Powielałem również ustawienia odczytując je ze sprawnego GG na innym komputerze - bez zmian.

Podejrzewam, że pomimo deinstalacji GG w systemie pozostaja jakieś wpisy z dziwacznych ustawień i przy ponownej instalacji zaczynają one wpływać na działanie komunikatora.

Na koniec dodam, że problem pojawił się po aktualizacji z GG 10.3.2.12444 do wersji GG 10.5.0 build 13096 - przed aktualizacją wszystko pracowało w porządku. Próba powrotu do poprzedniej wersji nie skutkuje przywróceniem działania tych funkcji.

Test audio i Video pomyślny.

Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłu co zrobić by to działało.

Dodane 05.06.2011 (N) 12:35

Problem rozwiązany.

Cały myk tkwił w ustawieniach zapory programu COMODO. Przepuszczał on połączenia audio ale nie przepuszczał połączeń video. Moje przypuszczenia, że przyczyną jest aktualizacja GG do nowszej wersji były błędne, a wyniknęły z faktu, że zaraz po aktualizacji zmieniłem program antywirusowy.