Problem z połączeniem w radiówce

witam mam problem z automatycznym łączeniem się z internetem po właczeniu komputera aby mieć dostęp do internetu w IE np automatycznie się łaczy po klikniciu w odnośnik ale już w FF nie i trzeba ręcznie sie łaczyć po prostu komp automatycznie nie łaczy sie z internetem po właczeniu :frowning: :frowning:

dzieje sie tak od wczoraj gdy musiałęm zmienić konfigurację połaczenia w mojej sieci na protokół PPPoE i musiałem utworzyć nowe połaczenie (wymaga tego operator)

wcześniej miałem tylko to pierwsze polaczeni i ono łaczyło sie automatycznie z internetem a teraz doszło to drugie i już sie nie łaczy automatycznie a jedno bez drugiego nie działa :frowning: :frowning: :frowning: nie mogę dać screena bo mam problem z nim(prawdopodobnie po tej zmianie spadł upload ) wcześniej mialem prędkość internetu 128 a teraz na stronie http://www.dsl.cz wskazuje mi 256

Protokół PPPoE wymaga zalogowania podczas uruchamiania komputera jest to kolejne zabezpieczenie sieci. Jest możliwość aby komputer łączył się automatycznie z wykożystaniem tego protokołu. Właśnie szukam materiału jak to zrobić abyś nie szukał dużo…

Musimy wywołanie połączenia ustawić jako usługę systemową, a dla Win XP wygląda to tak.

Jak ktoś zna prostrze rozwiązanie to proszę kontynuować wątek.

Zakładam, zę połączenie jest skonfigurowane i jest możliwość zalogowania do sieci.

W tym celu :

  1. Sciągamy program FireDaemon ze strony http://www.firedaemon.com oraz instalujemy go.

Pozwoli on nam dodać połączenie do usług systemowych.

  1. Uruchamiamy Notatnik i i wpisujemy następujące polecenie (bez cudzysłowia):

" rasdial nazwa_polaczenie_internetowego nazwa_uzytkownika haslo".

np: “rasdial soft-com pawel12 ha12slo”

  1. Tak wprowadzony plik zapisujemy np na dysku “c:” pod nazwą sfc.cmd

( przy zapisywaniu w notatniku należy wybrać opcję Zapisz jako typ - Wszystkie pliki)

Potem jako test możemy uruchomić START-URUCHOM i wpisujemy CMD.

Potem z wiersza poleceń uruchamiamy nasz plik “c:\sfc.cmd”. Jeżeli się łączy

przechodzimy dalej.

  1. Teraz uruchamiamy FireDaemon Service Manager.

Wciskamy “Create a new service definition” - pierwsza ikonka z lewej.

Wprowadzamy nazwę dla naszej usługi, wprowadzamy katalog roboczy

(w naszym przypadku C:) i ścieżkę do pliku sfc.cmd czyli C:\sfc.cmd

Jeżeli jest wszystko ok, wciskamy install i zamykamy okienko.

Jeżeli program pozwolił nam wyjsc powinnismy otrzymać linijkę z opisem naszej usługi,

status “running” oznacza,że usluga działa a “startup type - automatic” mówi ,że usługa

będzie się uruchamiała przy włączeniu komputera.

Mam nadzieję, że Ci to pomorze.

Też mam sieć na PPPoE. Musisz w ustawieniach połączenia wyłączyć monitowanie o nazwe użytkownika i hasło, potem przucasz skrót do autostartu i po problemie.

mam problem z tym programem firedeamon już wszysto dobrze działa a jak to ustawić aby nie wyskakiwało mi co chwila okinko łaczenia i czy program ten musi działać cały czas w tle ??? ten program to wersja trial czy jest jakaś darmowa ??? jak ustawić aby podaczs łączenia się z internetem nie wyświetlało żadne okienko??? proszę o pomoc :frowning: :frowning: w firefoxie i tak wyskakuje mi monit o tym że musze skonfigurować polączenie PPPoE ale tylko po właczeniu jak to wszystko ustawić aby nie było żadnych widocznych objawów łaczenia ??? :frowning:

a z autostartem też próbowalem ale mi nie wychodziło wolałbym aby uruchamiło mi sie to połączeni w autostarcie może mi ktoś to dokładnie podać jak to wstawić do autostartu bardzo proszę :frowning: :frowning: ??