Problem z połączeniem Wi-Fi

Witam,

pewnie zaraz zostanę zrównany z ziemią za to ze “nie używam funkcji “szukaj”” -zapewniam was ze użyłem :stuck_out_tongue:

przekopałem się przez ogromne ilości wątków i żaden nie opisywał dokładnie istoty mojego problemu, albo korzystanie z podanych rozwiązań nie przynosiło żadnego skutku. do rzeczy:

Mam laptopa Samsung R510-FS04PL z systemem Windows Vista Home Premium (32 bit) router Netgear DG834G. dodam jeszcze ze internet mam z neostrady (2Mb).

od ponad półtora roku korzystania z tego zestawu nie miałem ŻADNYCH problemów, natomiast od jakichś 2-3 tygodni zaczęły się problemy z rozłączaniem się komputera od sieci średnio co 5min… po 2-3 min braku połączenia wszystko wraca do normy. po rozłączeniu z internetem zostaje tylko połączenie lokalne.

do routera podłączone są jeszcze 2 osoby przez wi-fi i u nich wszystko działa jak należy, wiec nie jest to błąd w ustawieniach routera. (w razie czego próbowałem zmieniać kanał i sprawdziłem funkcje automatycznego restartowania połączenia, ale nic nie pomogło) w czasie występowania problemu, te osoby nawet nie korzystają ze swoich komputerów wiec zabieranie przez nich transferu odpada. Dodam jeszcze, że sprawdzałem ustawienia zarządzania energią w karcie sieciowej i odznaczyłem opcje wyłączania tego urządzenia w celu oszczędzania energii.

jeżeli macie jakiś pomysł jak to naprawić - byłbym bardzo wdzięczny ponieważ, jak już wspomniałem wyżej, przekopałem setki for i nie znalazłem nic co by mi pomogło.

edit:

zapomniałem dodać ze robiłem update sterowników do karty sieciowej i mam najnowsze.

edit2:

i windows update też robię na bieżąco ;d…

edit3:

wybaczcie ilość edycji posta, ale staram się wyprzedzić wszystkie pytania :stuck_out_tongue_winking_eye:

Regularnie (raz w tygodniu) robię gruntowny skan avast’em i ad-aware… i raz na 3-4 dni używam CCleaner’a do oczyszczenia rejestru i generalnie całego syfu.

wszystkie usługi i autostart zoptymalizowane…

no, to chyba wszystko o co możecie zapytać ;p

A ja mam małe pytanko, bo bodajże w tym lapku odbiornik wifi, włączamy przez połączenie klawiszy [Fn]+[F9]

Może i banalne pytanie ale po włączeniu zapala ci się dioda od sieci wifi ?

(Pomijam to że uruchamia się wraz ze startem kompa, ale może coś …

@Ludovic

z diodą wszystko w porządku. przy starcie systemu zapala się automatycznie i włączając/wyłączając poprzez fn+f9 reaguje normalnie…

dzisiaj byłem u znajomego, podłączyłem się pod jego sieć i problem występował więc mogę śmiało wykluczyć winę neostrady lub routera…

pozostaje tylko pytanie czy będzie to wina konfiguracji lub jakiegoś robala/wirusa, czy sprzęt nawala. mógłby ktoś polecić jakiś program do testowania kart sieciowych albo coś w tym stylu ?

Dodane 07.11.2009 (So) 13:13

ponawiam prośbę.