Problem z połączeniem wi-fi

Witajcie. Niedawno zbroiłem koledze format laptopa Lenovo i od tamtej pory jest mały problem z połączeniem wi-fi. Podczas formatowania zrobiłem ze swojego telefonu udostępnieni sieci i wszystko przebiegło pomyślnie lecz teraz gdy kolega udostępnia internat ze swojego telefonu, laptop nie chce cię z nim połączyć. Normalnie wyszukuje go w sieciach wi-fi lecz po wprowadzeniu hasła nie łączy się z nim. Próbowałem udostępnić ze swojego telefonu i normalnie działa. Wie ktoś dlaczego tak się dzieje ?

Może problem leży teraz w telefonie kolegi, zacząłbym od zmiany nazwy sieci i hasła, może Windows wtedy przepuści a gdzie się da to niech nowy hotspot/„router wi-fi” udostępni sobie kodem QR:

Android ma to od 10 wersji wbudowane lub np.: https://qifi.org/

obraz

Jest to telefon na androidzie 8 i nie posiada takiego udostępnienia a zmiana nazwy i hasła nic nie pomogła. Dodam, że przed resetem laptop normalnie łączył się tym telefonem

Nie wiem,
ale podejrzewam że jak wyłączysz WPA3 w ustawieniach hot spotu to zacznie działać.

Wątpię, że telefon z androidem 8, który pewnie ma z kilka lat, ma opcję zabezpieczenia po WPA3.
Trochę banalne pytanie, ale czy po formacie laptopa aktualizowałeś sterowniki? Może telefon kolegi udostępnia WiFi po nowszym standardzie, a laptop nie ma sterowników do karty sieciowej, żeby go obsłużyć.

Oczywiście, że pobrałem najnowsze sterowniki o karty sieciowej ze strony producenta gdyż nie pierwszy raz formatuję komputer / laptop. Po formacie bez sterowników w ogóle nie znajdował wi-fi nawet z mojego telefonu a teraz tylko z kolegi telefonem tak się dzieje. Laptop normalnie widzi udostępnioną sieć z telefonu i woła o hasło lecz po wpisaniu hasła nie chce się połączyć z tą siecią ( hasło jest na pewno dobre bo wpisywane nie raz czy dwa )

A możesz go połączyć do jeszcze innego WiFi? Może - tak jak ktoś już wyżej stwierdził - to rzeczywiście problem z telefonem twojego kolegi, aniżeli laptopem.

Spróbuj udostępnić najpierw bez hasła. Dzięki temu dowiesz się, czy winna jest konfiguracja czy samo połączenie stanowi problem.