Problem z połączeniem WiFi HP Pavilion 15-p209nw (Windows 10)

Od dłuższego czasu mam problem z połączeniem WiFi. Gdy wybieram dostępną sieć, komputer zaczyna się z nią łączyć, ale bez żadnego skutku. Dopiero po kilkukrotnym wyłączeniu i włączeniu WiFi oraz trybu samolotowego i po kilku próbach połączenia się z siecią łączność zostaje nawiązana.

Aktualizowałem sterowniki, lecz nic to nie dało. Przeskanowałem komputer pod kątem wirusów, ale też nic nie wyszło.

Czy ktoś ma jakiś pomysł? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Podłączam się do tematu. Ja zauważyłem to samo na dwóch laptopach w domu które są na windowsie 10. Stacjonarny chodzi na xp i wszystko śmiga bez zarzutu. Sytuacja taka pojawiła się jakieś 3 dni temu. Mam dziwne wrażenie, że to związane jest z aktualizacją win10. Nie idzie ujechać. Trzeba włączać i wyłączać w kółko dostępną sieć i wtedy czasem załapie. Co można z tym zrobić?

Zaktualizuj firmware routera

Ciekawostka. Udostępniłem laptopowi neta z smartphona. Po odłączeniu smarta, WiFi standardowe hula aż miło. Jak laptopy przejdą w stan czuwania procedurę trzeba powtórzyć. Co to może być???
Zaktualizowałem router i tak nie działa bez tego tricku.

Miałem kiedyś coś takiego na Win10, że po uśpieniu laptopa Wi-Fi już nie chciało działać, pomagał dopiero restart. Reinstalacja systemu rozwiązała problem, bo wszelkie manewry ze sterownikami, usuwaniem sieci itp. nie dawały rezultatów.

Po reinstalacji systemu problem ustąpił.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.