Problem z połączeniem wifi

Witam.

Komputer HP Pavilion dv6-1240eo Karta sieciowa to Intel® WiFi Link 5100 AGN windows vista home premium Sp1

Komputer nie wyświetla sieci bezprzewodowych. Status karty sieciowej jest na Włączony i Aktywny a gdy daje diagnozuj to mi mówi że karta sieciowa jest nie aktywna.

Kablem łączy bez problemu, ruter działa dobrze. Drugi komputer łączy wifi bez problemu.

Jakiego suplikantu używasz do łączenia się z siecią ?

Uruchom ten wbudowany w Vistę - obce sprawiają czasem problemy.

Wszystkie ustawienia i cała reszta jest z Visty. sieć Działa w standardzie 802.11n WPA- personal i encryption type- AES. Dwa tygodnie działało bez problemu. Wczoraj podczas ładowania windowsa wcisnąłem przycisk wł/wył kartę sieciową.

Zasada jest taka: jeśli do łączenia się z sieci wifi używasz zewnętrznego oprogramowania (najczęściej od producenta laptopa) to Windows Zero Configuration (czyli standardowy menadżer połączeń wifi z Windowsa) nie działa. Musisz albo używać jednego albo drugiego. Zazwyczaj przy używaniu zewnętrznego oprogramowania WZC samoczynnie jest nieaktywne.

PS. Z doświadczenia polecę WZC, nie przypominam sobie żebym miał z nim jakieś problemy.

Włączyłem WZC, ale do tego musiałem odinstalaować hp wireless assistance i teraz już działa.

Dzięki za pomoc.