Problem z połączeniem WIFI

Witam mam problem a dokładnie chodzi o to że dzisiaj coś mi się popsuło przy WIFI no ale to naprawiłem po ok 30 minutach i na komputerze internet działa ale jak chciałem połączyć się przez połączenie bezprzewodowe na laptopie to niby nie mogłem nawiązać połączenia z siecią a przy routerze wszystko działa usunąłem sieć wpisałem pin 100% poprawnie ale wyskakuje powiadomienie że źle wpisany pin wpisałem potem kod zabezpieczeń i też pisze że nie poprawny kod zabezpieczeń a na 100% jest dobrze wpisany na telefonach też jest komunikat że nie poprawny kod zabezpieczeń.
Ps komputer jest połączony przez kabel ethernet.

Jak nie wyłączałeś WPS (i masz w routerze) to spróbuj tak się połączyć na telefonie.
Jak możesz to z poziomu komputera połącz się z routerem i sprawdź czy może nie zmienił się pin / hasło do wi-fi (np. bo miałeś standardowe dane logowania do routera i niezmieniane hasło domyślne, łatwe do odgarnięcia).

Być może coś w oprogramowaniu routera się zawiesza i nie potrafi uwierzytelnić połączenia bezprzewodowego (miałem coś takiego z niskobudżetowym routerem tp-link (praktycznie co 12 godzin, aktualizacja oprogramowania pomogła że mniej się zawieszał) i d-link (raz na miesiąc)).
W przypadku tp-link wystarczał restart a na d-link musiałem przywracać ustawienia fabryczne czy na nowo przeprowadzić ręczną konfiguracje sieci bezprzewodowej.