Problem z połączeniem - wszystko sprawdzone

Witam

Mam dziwny problem. Póki co z czymś takim się nie spotkałem, ale do rzeczy:

Jest router połączony z osiedlowym internetem. Jest laptop Asus który sobie bezprzewodowo działał z routerem Edimaxa. Do pewnego momentu - nagle przestał odbierać internet. Więc spróbowałem podłączyć do owej sieci inne laptopy łączą się bezprzewodowo bez problemów. Więc pomyślałem sobie no to wina laptopa. Otóż nie bo podłączając go do innej sieci działa bez problemów. Co może być więc przyczyną ?

Wygląda to na zmianę ustawień katy łączącej się z routerem lub zmianie ustawień routera. Pojawia się jakiś komunikat przy próbie połączenia?

Możesz spróbować ewentualnie skonfigurować ponownie połączenie.

Ustawienia sieci lokalnej są tak zrobione, że każdy router powinien bez problemu połączyć się na automatycznych ustawieniach. Nawet bez klonowania karty. Co dziwne router TP linka nie chciał mi się w taki sposób skonfigurować. Natomiast router Edimaxa, który wcześniej służył nawet po restarcie konfiguruje się bez problemu. Co ciekawsze zauważyłem, że laptop w stosunku do innych nie pobiera sobie odpowiedniego przydzielanego przez router IP. Tylko wymyśla jakieś dziwne nie wiadomo skąd. Więc wpisałem w tym nieszczęsnym laptopie ustawienia na sztywno - ruszyło, ale na krótko, po uruchomienia komputera na nowo znowu zaczął się problem. Przypomnę, że inne laptopy radzą sobie bez problemu z połączeniem. A ten nieszczęsny laptop Asusa w innych sieciach łączy się normalnie.

Spróbuj wgrać nowy firmware do routera.

Jeśli notebook z innymi sieciami łączy się bez problemu to winy szukaj w routerze.

No i padło na router. Zmyliło mnie tylko to, że inne kompy bez problemu łączyły się z owym routerem. Jednak zauważyłem w nadawaniu małe przerwy. Nowego oprogramowania nie wgrywałem bo wszystko do tej pory były w porządku a jest na gwarancji także pójdzie ewentualnie do wymiany. Za podpowiedzi dziękuję.