Problem z połączeniem z http://bd

Chciałem dokonać upgrade’u BIOS.Z legalnej strony dostałem e-mail z linkiem do ściągnięcia pliku.Przeglądarka pokazuje,że nie może połączyć się z serwerem "bd."Prosząc o pomoc technicy z tej firmy poradzili mi,bym sprawdził ustawienia połączeń internetowych i DNS.Niewiele z tego rozumię,bo do tej pory wszystko,co chciałem ściągało się dobrze.Oferują mi z odrobina ironii zwrot pieniędzy…Intryguje mnie to jednak,bo być może mam coś żle poustawiane.Może ktoś mógłby mi pomóc?

Mógłbyś podać konkretny link do strony z którą nie możesz się połączyć? Oczywiście o ile nie zawiera jakiegoś hasła czy loginu.

Bo może to zwykła literówka czy inny błąd składni adresu i nic dziwnego, że nie możesz się połączyć z adresem http://bd. bo taki adres jest nieprawidłowy. Albo (i to jest bardziej prawdopodobne) link był bardzo długi, odebrałeś go w programie, który niespecjalnie sobie radzi z “łamaniem” długich linków na kilka wierszy (np. Outlook Express) w rezultacie czego klikasz na niekompletny link.

Faktycznie link jest bardzo długi.A ja używam Oulook 2003.Udało mi się ściąnąć 107 z 580 kB.Co więc mogę zrobić?Już mi lepiej,że ktoś chciałby mi pomóc.Czekam niecierpliwie.Na pewno jest jakieś rozwiązanie.To link od firmy American Megatrends,chyba nie wolno mi go udostępniać.

Proszę o pomoc.

O! To już mamy pewien postęp :). Link okazał się prawidłowy i możesz połączyć się z serwerem, tylko plik nie ściąga się do końca. Być może pobierasz plik z jakiegoś kiepskiego lub bardzo obciążonego serwera. Spróbuj więc pobrać ten plik jeszcze raz albo znajdź inną stronę z której możesz ściągnąć aktualizację biosu do swojej płyty głównej.

P.S. I jeszcze coś, co wcześniej mi umknęło. Napisałeś

Czy to znaczy, że ktoś chce abyś zapłacił za możliwość ściągnięcia aktualizacji biosu?

O ile wiem tego typu pliki chyba wszyscy producenci płyt głównych (lub zestawów komputerowych typu OEM) udostępniają bezpłatnie.

No chyba, że miałeś na myśli coś/kogoś innego :).

Dziękuję bardzo goomish za podpowiedzi.Mam laptopa Fujitsu-Siemens Amilo D 7830 z dosyć już nieaktualnym oprogramowaniem.Trudno mi było znależć producenta płyty głównej.Gdzieś w necie znalazłem stronę,w której zaoferowali mi scan laptopa i odpowiedni upgrade Biosu+wiele innych uaktualnień i pomocy technicznej.Dlatego z tego skorzystałem,bo jestem uczciwy i cenię czyjąś pracę,za którą należy się zapłata…I zapłaciłem.Mam nadzieję,że okażą się też uczciwi i zapłatę oddadzą.Wg.moich poszukiwań Bios mam z 2003r.Ma obsługiwać np.ACPI,ale mam tylko AMP itd.itd.To chyba temat do Hardware.Chciałem szybko załatwić problem,ale mi się nie udało.A płyta główna to Uniwill 755IA5,wersja Biosu 1.08c.Fujitsu nie oferuje nic nowszego,ale mi np.nie działa program KM Wakeup,bo potrzebuje ACPI.Irytuje mnie to,już poruszałem ten temat ale poszedł do kosza.Teraz też pewnie pójdzie…A ten link przepisałem ręcznie do wyszukiwarki i też nic nie dało.Teraz jest zablokowany,firma odpisała “Your refund has been processed”.Jak uaktualnić ten Bios,żeby wszystko działało tak,jak trzeba?Proszę jeszcze o kilka wskazówek i przepraszam Moderatorów,że zajmuję się tym chyba w nieodpowiednim dziale.