Problem z połączeniem z internetem

Nie mogę połączyć się z internetem przez nic innego jak przez przeglądarkę. Coś blokuje dostęp. Ostatnio zainstalowałem program o nazwie “NetLimiter2”, oraz “Comodo Firewall”, zrzuciłem je z innego komputera, gdzie zainstalowane, nie sprawiały problemów (zainstalowałem jeszcze sterowniki WiFi, ale nie wiem czy to ma znaczeni,). Po ich zainstalowaniu, z internetem nie mogę połączyć się w żaden sposób, nie licząc przeglądarki. Odinstalowałem programy, wyłączyłem wszystkie firewalle, wyłączałem antyvirusa- który nigdy nie sprawiał problemów, a teraz nawet on nie może się zaktualizować, nie działa java, żaden program wymagający dostępu, działa jedynie jeszcze gg.

Czy wiecie może co może to powodować?

Mi się kiedyś z netem łączyło ale nie mogłem chodzić po sieci bo przeglądarka nie działała. Okazało się że miałem zaporę wyłączoną. Włączyłem ją i net śmigał może ty tez masz wyłączoną.

Nic nie daje.

Odinstaluj comodo to jest bardzo nadpobudliwy antywirus reaguje na wszystko- na pewno pomoże, a potem wejdź na neta i zainstaluj avg

Odinstalowałem go jak tylko zauważyłem problem, nic się nie zmieniło. Mam antywirus Nod 32 i mam wykupioną na niego licencję, więc wolałbym przy nim pozostać teraz.