Problem z połączeniem z localhostem w HeidiSQL

(blaise) #1

Cześć,

Mam problem z HeidiSQL. Chciałem po prostu pouczyć się sqla, mam kursik z Heidi właśnie, ale nie mogę połączyć się z serwerem lokalnym. 

Typ połączenia MySQL (TCP/IP). Nazwa hosta/IP próbuję 127.0.0.1 i swój lokalny ip 192.168.0.6 i to samo. Port domyślny 3306, ale próbowałem też na innych. Odblokowałem go w firewallu systemowym i zrobiłem forwarding na routerze.. Dalej błąd. 

Error jak na poniższym przykładzie:

cannot_connect_mysql.png

Ktoś ma jakieś pomysły? Krew mnie zalewa, człowiek chce się czegoś pouczyć, rozwinąć, ale złośliwość przedmiotów martwych bierze górę.

Dzięki z góry za odp.

(roobal) #2

Sprawdzałeś kod błędu? Nie ma co się denerwować, że nie działa, przy okazji nauczysz się rozwiązywać problemy (troubleshooting), czego z kursów rzadko się nauczysz.

(blaise) #3

Trochę teraz zagwozdkę mi dałeś.

W tym kursie wszystko niby od zera dla początkujących, a powiedzieli, że będzie potrzebny MySQL owszem, ale pokazują tylko od razu łączenie w Heidi… Bez sensu. W każdym bądź razie mam ściągniętego MySQLa, próbuję uruchomić przez wiersz poleceń i otrzymuję ten sam komunikat "ERROR 2003 (HY000): Cant connect to MySQL Server on “localhost” <10061>…

Chodzę po tych kolejnych stronach z samouczkami, poradnikami i mam wrażenie, że one są wszystkie dla ludzi, którzy już coś tam ogarniają. Ja nie wiem kompletnie nic - chce się nauczyć, a nigdzie nie mogę znaleźć krok po kroku jak mam zacząć, żeby się połączyć…

(roobal) #4

Pod Windowsem nigdy nie używałem MySQLa, ale powinien być jakiś panel, który pokazuje czy usługa jest włączona. Sprawdź poleceniem net start czy MySQL działa.