Problem z połączeniem z localhostem w HeidiSQL

Cześć,

 

Mam problem z HeidiSQL. Chciałem po prostu pouczyć się sqla, mam kursik z Heidi właśnie, ale nie mogę połączyć się z serwerem lokalnym. 

Typ połączenia MySQL (TCP/IP). Nazwa hosta/IP próbuję 127.0.0.1 i swój lokalny ip 192.168.0.6 i to samo. Port domyślny 3306, ale próbowałem też na innych. Odblokowałem go w firewallu systemowym i zrobiłem forwarding na routerze… Dalej błąd. 

Error jak na poniższym przykładzie:

cannot_connect_mysql.png

 

Ktoś ma jakieś pomysły? Krew mnie zalewa, człowiek chce się czegoś pouczyć, rozwinąć, ale złośliwość przedmiotów martwych bierze górę.

Dzięki z góry za odp.

Sprawdzałeś kod błędu? Nie ma co się denerwować, że nie działa, przy okazji nauczysz się rozwiązywać problemy (troubleshooting), czego z kursów rzadko się nauczysz.

Trochę teraz zagwozdkę mi dałeś.

W tym kursie wszystko niby od zera dla początkujących, a powiedzieli, że będzie potrzebny MySQL owszem, ale pokazują tylko od razu łączenie w Heidi… Bez sensu. W każdym bądź razie mam ściągniętego MySQLa, próbuję uruchomić przez wiersz poleceń i otrzymuję ten sam komunikat "ERROR 2003 (HY000): Cant connect to MySQL Server on “localhost” <10061>…

 

Chodzę po tych kolejnych stronach z samouczkami, poradnikami i mam wrażenie, że one są wszystkie dla ludzi, którzy już coś tam ogarniają. Ja nie wiem kompletnie nic - chce się nauczyć, a nigdzie nie mogę znaleźć krok po kroku jak mam zacząć, żeby się połączyć…

Pod Windowsem nigdy nie używałem MySQLa, ale powinien być jakiś panel, który pokazuje czy usługa jest włączona. Sprawdź poleceniem net start czy MySQL działa.