Problem z połączeniem z routerem Linksys WRT54GC

Witam,

NIe wiem czy w dobrym miejscu poszukuję pomocy, ale mam pewien problem. Przy próbie połączenia bezprzewodowo laptopa z domową siecią bezprzewodową wyskakuje mi taki komunikat:

infowrailessou5.th.png

i nie może połączyć się z moją siecią. Jednak gdy próbuję połączyć się z dowolną inną siecią, wyskakuje mi komunikat, że sieć jest chroniona i żeby podać login i hasło dostępowe.

Jestem totalnym laikiem w tych sprawach i proszę o pomoc expertów. Do tej sieci podłączony jest już jeden ronikomputer i wszystko z połączeniem jest ok.

Będę wdzięczny za pomoc.

Panel Sterowania ===> Połączenia sieciowe ===> PPM na kartę wifi ===> właściwości ===> sieci bezprzewodowe i w zakładce sieci preferowane pousuwaj wszystko . Następnie PPM na ikonkę koło zegara połączenia wifi ===> wyświetl dostępne sieci bezprzewodowe ( wyświetli ci się lista sieci ) na wybraną sieć klikasz dwukrotnie i zaczyna łączyć lub prosi o podania hasła do niej .

Zrobiłem jak napisałeś i niestety jest to samo :frowning:

Prawdopodobnie router autoryzuje komputery po mac adresie karty sieciowej. Zaloguj się do routera, zakładka security -> mac adres filter i tam dopisz mac adres drugiego komputera. Powinno zadziałać.

Albo jest wyłączone rozgłąszanie sieci , czyli że może być dla komputerów niewidoczna . Znajdź w ustawieniach SSID Broadcasting i zaznacz enable .