Problem z połączeniem z siecią WINDOWS XP

Witam, zrobiłem sobie format na starym kompie. Wgrałem tam windows xp. Wszystko ładnie , ale gdy uruchomilem to mam problem bo nie wyszukuje mi sieci po podłączeniu kabla ethernet. Ale ok pobrałem sterowniki (wcześniej skopiowałem numery karty sieciowej z menedżeru) i zainstalowałem. Teraz wykrywa kabel ethernet ale pisze , ze połączenie ograniczone lub brak łączności. Próbowałem już nawet ustawiać STATYCZNY adres ip i nic, później na DHCP i nic a przy kompie z win 7 dziala bez problemu. Proszę o pomoc

Dodane 11.03.2013 (Pn) 11:18

Pomoże ktoś?

Nic innego tylko wpisać adresy IP i DNS.

Dodaj w jaki sposób pobierasz internet, dostawca oraz urządzenia (np>router, typ sieci np>radiowa)

router, Tp, kabel ethernetowy

Przepisz adresy IP, DNS z Win 7 -Właściwości, połączenia sieciowe, mają być takie same

Na win 7 uzyskuje automatycznie,DHCP…

Domyślnie także w XP odznacz “Automatycznie” i ma działać. Jednak ręczne wpisanie adresów też nie jest

zbyt trudne, więc dlaczego tak nie zrobisz?. Tutaj trzeba sprawdzić wszystkie opcje, tym bardziej, że to nic nie kosztuje. Wejdź jeszcze w “Połączenia sieciowe” i zobacz, czy nie ma tam ikon połączeń nieaktywnych, które

należy usunąć, ma zostać jedna ikona “Połączenie lokalne” aktywne.