Problem z polaczeniem

Witam!

Korzystam z osiedlowej sieci radiowej i pewnego dnia po restarcie kompa przestaly wyswietlac mi sie strony w przegladarce (uzywam ie). gg i programy pocztowe dzialaly, podobnie jak programy typu p2p. przy wydawaniu polecenia nbtstat -a ip okazalo sie ze zamiast adresu mac karty dostalem 00-00-00-00-00-00. wczesniej to polecenia zwracalo poprawny adres mac karty. wpisalem go recznie do ustawien karty i wciaz nic. zainstalowalem firefox’a i tez nic. ustawienia polaczenia (ip, bramki, dns )wpisuje sam i wszystko zgadza sie z informacjami od providera. przy probie ping dowolnego adresu komp zachowuje sie jakby nie byl podlaczaony do netu. scan antywirem nie wykryl zadnych wirusow. jakies pomysly?

☼czy połączenie jest skonfigurowane ręcznie czy auto :?:

☼Podaj LOG Hijack This

☼sprawdź co się dzieje z adresem proxy i DNS

polaczenie konfigurowane jest recznie

nie mam ustawionego proxy a DNS podaje razem z innymi ustawieniami. probowalem tez innych serwerow dns i ciagle to samo.

loga hijack this nie moge podac bo “naprawiam” ten komputer na odleglosc i nie mam fizycznego do niego dostepu.

to może być spowodowane syfem, spróbuj zresetować winslock programem WinsockFix

A karta radiowa nie padła? Zobacz jaki mac ci zwraca po wydaniu polecenia ipconfig /all, możesz dać też ping 127.0.0.1 czyli localhost i w tym przypadku czas powinien być mniejszy niż 1 ms.

po ipconfig /all zwraca mi adres mac karty ale wczesniej zwracalo mi same zera. dopiero jak wprowadzilem go recznie do ustawien karty to zaczal sie pojawiac po wydaniu polecenia ipconfig /all. Przy pingowaniu localhosta jest ok. To wszystko jest o tyle dziwne, ze gg, programy p2p i poczta chodza normalnie. Byli dzis “spece” od providera i poradzili mi format dysku… WOW to sie nazywa porada! !!

Złączono Posta : 26.03.2007 (Pon) 17:21

De Niro wielkie dzieki. trzeba bylo zresetować winslock.

dzieki raz jeszcze!

cieszę się ze Ci pomogłem, ale również można winslock zresetować podając komendę wierszu poleceń, netsh winsock reset