Problem z połączeniem


(Kofels) #1

Witam!

Od razu zarzucę schematem:

Wszystko ładnie, ale jest problem.

Laptop/telefon który łączy się z routerem WiFi ( 192.168.2.1 ) ma możliwość spingowania komputera ( 192.168.1.101 ) czy routera ADSL ( 192.168.1.100 ), ale na ODWRÓT już nie. Nie wiadomo czemu...i na telefonie i laptopie jest to samo :), na innym komputerze podpiętym do routera ADSL też to samo.

Router ADSL to Pentagram Cerberus P-6311, a WiFi to Edimax jakiś tam, taki prosty, AP + switch.

Domyślam się że trzeba coś skonfigurować w Edimaxie, ale niestety nie wiem co ;/


(Dimatheus) #2

Hej,

Rozumiem, że to na odwrót dotyczy możliwości pingowania laptopa lub telefonu poprzez komputer podpięty do routera ADSL?? Jeśli tak, to zapewne w routerze Edimax włączona jest zapora sieciowa, która blokuje taki ruch przychodzący - ruch spoza sieci lokalnej. Możliwe też, że brak przekierowania portów w Edimax'ie powoduje, że polecenie rozbija się o sam router. A z drugiej strony przy takiej budowie sieci masz do czynienie z dwiema odrębnymi sieciami lokalnymi - jedną jest router ADSL i przyłączony do niego komputer, natomiast druga sieć to laptop, telefon i router WiFi. By wszystko działało bez problemu najlepiej byłoby przepiąć komputer stacjonarny do routera WiFi - podejrzewam że jest on wyposażony w switch kablowy, więc nie powinno być problemów - a wszystkie urządzenia będą wtedy w jednej sieci lokalnej...

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Kofels) #3

Aha, no i wszystko się wyjasnia :slight_smile:


(Dimatheus) #4

Hej,

Co masz na myśli pisząc powyższe?? Że przekierowanie portów lub wyłączenie zapory sieciowej rozwiązało problem?? Czy przepięcie komputera do routera, by stworzona została jedna sieć lokalna??

Pozdrawiam,

Dimatheus


(boczi) #5

Kofel , proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem używając opcji EDYTUJ