Problem z połączeniem

Hej
Dzisiaj zamontowany został u mnie światłowód lecz po odpaleniu komputera i próbie połączenia nie mam internetu (Komputer łączy się z wifi i po chwili na ikonie wifi pojawia się żółty trójkąt z napisem brak internetu) Próbowałem już resetować ale nic to nie daje… Liczę na pomoc

Rozumiem, że technik wszystko poustawiał i działało?

Działało przez kilka minut teraz już nie działa, od czasu do czasu mogę włączyć stronę i tyle, nic więcej a router działa bo na telefonie jest wszystko ok

No to prawym klawiszem na ikonę sieci, jak win 10 to - napraw, diagnozuj czy jakoś tak

Próbowałem te najprostsze metody ale to tylko kartę sieciową zresetuje i nic więcej

A skąd ten internet? orange?

Tmobile

Wejdz do routera i zobacz czy widzi urządzenia. na routerze zapewne jest nalepka z ip i hasłem.

Wszystko jest dobrze z tego co widzę, widzi urządzenia

No to problem po stronie komputera raczej. restart robiłeś? Sterowniki do karty aktualne? laptop czy buda?

Buda, sterowniki są, restart był

daleko od tego routera?, karta na pci czy usb? Możesz zobaczyć moc sygnału? Karta obsługuje AC lub AX? Czy tylko N

Pci, sygnał doskonały i jest obok więc jest git

To dlaczego nie połączysz kablem? Prędkośc z +30-50% Niższe pingi

1 polubienie

Dostałem jakiś kabel ale się nie znam na tym

kabel w router i z drugiej strony w komputer, nie trzeba się znać. Może ta sieciówka pci jakaś stara/słaba.
Gniazd nie pomylisz, nie da się :slight_smile:
I wtedy wykorzystasz pełną moc światłowodu

1 polubienie

Chyba widzę gniazdo, jeśli podłącze to wszystko będzie dobrze?

Takie większe telefoniczna, nie da sie pomylić. Takie samo w routerze jak i w kompie. Samo skonfiguruje sie. Tylko potem wyłacz ta sieciówke pci

1 polubienie

Podłączyłem starą kartę i działa internet ale jutro i tak spróbuję kablem, wielkie dzięki!

A pokaż zrzut z speedtest: