Problem z połączniem sieci bezprzewodowej w HP

W domu mam bezprzewodowy internet - wszystkie komputery łaczą sie z nim bez zadnego problemu ( bezprzewodowo). Kupilam laptopa HP dv 6331, i niestety jak na zlosc nie chce sie polaczyc. Polaczenie z protokolem ipv6 jest ograniczone :frowning: net dziala dopiero jak podepne kompa przez kabel do routera;/

Na komputerze jest Vista ;/ Ktos mial podobny problem z komputerem stacjonarnym z Vista, przeczytałam tam porade zeby wylaczyc protokol IPV6 - wylaczylam, odinstalowalam i nic. Najlepsze jest to, ze komputer laczy sie z innymi sieciami bezprzewodowymi;/ i w domu i w pracy jest neostrada, ( w domu bez hasla, w pracy z haslem), i w pracy laczy sie bezproblemowo;/ Podobnie z siecia bezprzewodowa u mojego kolegi - z tym ze musial sciagnac haslo i zrobic siec bez zabezpieczen. Nie mam pojecia o co moze chodzic, moze ktos mial podobny problem i go rozwiazal?

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Ell.

Miałem podobny problem z tym laptopkiem. Posiadam łącze z kablówki, dostęp do netu uzyskuję za pomocą modemu kablowego i właśnie do niego podłączyłem AP. Wszystko było dobrze ale za diabła komputer nie chciał pobrać IP, więc połączenie było tylko lokalnie, gdy raz na jakiś czas to mu się udało to IP było w ogóle jakieś z kosmosu … Rozwiązanie tego problemu jest następujące … bądź co bądź u mnie to pomogło i net hula jak trzeba. Podłącz laptopa do kabelkiem do rutera i przepisz sobie sobie IP oraz wszystko co zostało Ci przydzielone, protokół ipv6 zostaw w spokoju, najlepiej jak włączysz go i ustawisz tak jak był na początku. Potem odepnij kabelek, włącz przełącznik WIFI niech komputer znajdzie Twoją sieć , następnie we właściwościach połączenia i protokole ipv4 pisz zapisane wcześniej dane na sztywno. Jeśli po tym komputerek będzie troszkę marudził z połączeniem kliknij na czerwony X i wybierz opcję diagnozuj … mam nadzieję że w miarę spójnie i czytelnie to wyjaśniłem …

Zadzialalo, co prawda w troche inny sposob to zrobilam , i teraz sie polaczyl :smiley:

Dziekuję:D

temat zamknięty :wink: