Problem z poleceniem OBJECT - Internet Explorer

Witam

Wszystko zawsze wygląda pięknie, dopóki Interner Explorer jest wyłączony…

Otóż postanowiłem, że menu na stronie zbuduję dynamicznie, ponieważ będą tam pojawiały się cały czas nowe wpisy do podstron, na których to menu będzie się pojawiało, a chciałem uniknąć ciągłego dodawania ręcznie linijki tekstu do każdej podstrony.

Wymyśliłem więc, że w DIVie umieszczę plik html z tym właśnie menu. DIVa załaduję do każdej podstrony, więc aktualizował będę tylko menu, z niego będzie wczytywać treść i będzie grać - we wszystkich podstronach będzie automatycznie pojawiał się nowy wpis. Tak też zrobiłem. I można powiedzieć, że działa… prawie

Skorzystałem z darmowego skryptu ze strony kurshtml.boo.pl. Działa to na zasadzie, że w DIVie jest umieszczona komenda OBJECT, w którą jest wczytywany plik html, zaś odnośniki z tego pliku wczytują się do pojemnika z treścią. Pod Firefoxa działa, pod Chrome też działa. Natomiast, gdy otworzę to w IE, w zawartości OBJECT wczytuje się plik, ale wywala białe tło i ramkę. Co więcej, odnośniki z menu wczytują się w obszarze OBJECT, a nie w obszarze treści. Robi się więc “strona w stronie, która zawiera w sobie stronę itd…”.

Tutaj moje pytanie - czy można jakoś załatwić ten problem pod IE?

Całość, jak działa, można obejrzeć sobie pod adresem: http://www.fresh-inflow.pl/portfolio.html

Masz na serwerze obsługę PHP ?

Przez PHP załatwisz to jedną linijką kodu.

Jeśli nie masz PHP to sprawdź czy da się ładować treść do plików za pomocą SSI (to bardzo podstawowy język skryptowy) - tu fajny opis http://pomoc.onet.pl/45,697,2947,przewodnik.html

będzie działać w każdej przeglądarce, łącznie z pradawnymi wersjami IE.

Ew jquery, wymaga włączonej obsługi js’a :slight_smile:

Serwer obsługuje PHP. Tylko że ja z PHP zielony jestem… :slight_smile:

Dzięki za odpowiedzi, zainteresuję się też tym SSI i jquery :slight_smile:

Póki co wróciłem do pierwotnego ustawienia, że każda strona ma oddzielne menu

Wklej to w miejsce, gdzie ma pojawić się menu:

<?php

include('menu.htm');

?>

plik musi mieć rozszerzenie php. A w plik umenu.htm możesz wstawić co chcesz. Serdecznie zachęcam do użycia PHP :slight_smile: Poczytaj o funkcji require_once() oraz include_once() - żeby było wydajniej i bezpieczniej.

o żesz… :oops: nie wiedziałem, że to takie proste… :slight_smile: a czytałem o skomplikowanych skryptach, użyciu ajaxa i niewiadomo o czym jeszcze… Dzięki serdeczne! :slight_smile: