Problem z polskimi literami przy drukowaniu w Adobe Reader 6

Witajcie,

Mam taki problem z polskimi literami w wydrukowaniu dokumentu PDF w Adobe Reader 6.0 PL. Na monitorze po otwarciu dokumenty widać wszystko ładnie, są polskie znaki, litery, nie ma żadnych błędów. Jak daje drukowanie to drukuje mi już z różnymi krzaczkami, kółeczkami, kwadracikami itp. W czym jest problem że tak się dzieje?. Na innym komputerze też z zainstalowanym Adobe Reader 6.0 PL ten sam dokumentem jest wszystko w porządku, drukuje wszystko ładnie.

Dodam że mam System XP i drukarkę Canon IP 1500.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Drukujesz dokument z własnych zasobów (masz go na dysku twardym), czy bezpośrednio z jakiejś strony. Jeśli drukujesz ze strony, to oczywiście, że może nie być polskich znaków, wtedy ściągaj dokumenty na komputer i ściągnij najnowszą wersje Adobe Reader: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=33&id=1939

No i sprawdź jeszcze ustawienia programu i drukarki!

xtracom , drukuje dokumen z dysku - jest zapisany na dysku i właśnie robią się takie krzaczki jak opisałem powyżej.

A jak prawidłowo ustawić program Adobe Reader 6?. Co ma być ustawione żeby rozpoznawał polskie znaki?.

I wtedy wojuj,

JoeMix , nie bardzo mi się uśmiecha instalować najnowszą wersje Adobe Reader’a, nie chce obciążać bardziej Systemu i sprzętu a nie mam sprzętu pierwszej młodości.

Jak na innym sprzęcie Adobe Reader 6 działa prawidłowo a u mnie nie to musi być coś nie tak z Ustawieniami, próbowałem doszukać się w czym tkwi problem ale bez rezultatów. Nie wiem gdzie ani co ustawić w Adobe Reader żeby przy drukowaniu była Polska czcionka a nie krzaczki.

Nie wydaje mi się żeby nowsza wersja Adobe Reader miała jakieś znaczenie na to drukowanie.

asziatko w takim razie zrezygnuj z Adobe Readera, zainstaluj np Foxit Readera. Jest bardzo lekki w porównaniu do przeglądarek PDF z Adobe.

A przeinstalowywałeś aplikację? Konfiguracji poszukaj w opcjach WIDOK > PREFERENCJE

Szukałem w PREFERENCJACH ale nic tam nie ma żeby ustawić na Polskie znaki albo coś w tym stylu, chyba że inaczej to się nazywa. Przeinstalowywałem aplikacje nic nie pomogło to. Dalej jest tak samo że drukuje krzaczki zamiast Polskich liter czy znaków.

Czy na tym drugim systemie, na którym drukuje się poprawnie, drukowałeś na tę samą drukarkę? Zakładam, że z innych programów na pierwszym systemie dokumenty drukują się bez problemów.

Z tego, że na tamtym systemie wydruk jest poprawny wynika, że dokument zawiera poprawne informacje o polskich literach.

Przy założeniu, że obie instalacje Acrobat Reader są nieuszkodzone powinieneś:

  • sprawdzić (na stronie producenta) czy masz aktualną wersję sterownika od swojej drukarki i sprawdzić ustawienia druku, może być sensowne przeinstalowanie sterownika drukarki

  • sprawdzić czy kroje czcionek użyte w dokumencie są dostępne w systemie, może być sensowne dodanie czcionek skopiowanych z systemu, na którym dokument drukuje się poprawnie

  • rozważyć zainstalowanie wymienionego wcześniej Foxit Readera lub wcześniejszej wersji Acrobat Readera (5.05 CE) i sprawdzenie, czy i z tych programów wydruk jest niepoprawny.

Ustawienia, które mają wpływ na sposób drukowania krojów:

  • w Acrobat Reader: Dokument -> Użyj czcionek lokalnych

  • w opcjach druku: Plik -> Ustawienia drukowania -> (Ramka: Drukarka -> przycisk: Właściwości -> zakładka: Czcionki (wypróbuj np. “Drukuj czcionki TrueType jako grafikę”).

Najnowsza wersja Adobe Reader 8.x odinstalowuje automatycznie starszą wersję przeglądarki Acrobat Reader; wersja 7.0x tego nie robiła i powinna się dać zainstalować (choćby na próbę) obok istniejącej instalacji 6.0x PL, jeśli i ten wariant rozwiązania problemu chcesz przetestować.

Mam nadzieję, że pomoże.

Hokku , ten sam dokument co próbuje drukować u siebie na innym komputerze drukowany jest dobrze. Ja mam drukarkę Canon IP 1500 a na innym sprzęcie jest drukarka Canon MP 140. Też tam jest zainstalowany Adobe Reader 6 jak u mnie.

Mam zaznaczone w w Acrobat Reader: Dokument -> Użyj czcionek lokalnych.

Sterownik do drukarki jest dobry - wszystko inne poprawnie mi drukuje tylko ten jeden dokument PDF nie mogę poprawnie wydrukować.

Przy uruchomieniu tego dokumentu co drukuje mi krzaczki i bez polskich znaków wyskakuje taki komuniukat jak na screenie poniżej

27fccc2fcf222b1a.jpg

Może to jest powodem że nie mogę poprawnie wydrukować dokumentu PDF?.

Takiej opcji / zakładki czcionki w ustawieniach drukarki nie mam :frowning: .

TAK!

Ręce mi opadają… przecież tam WYRAŹNIE pisze że masz za starą wersje programu aby otworzyć ten dokument! Pisze że nie może go otworzyć lub wyświetlić poprawnie… to że dobrze ci się wyświetla to po prostu Twoje szczęście… o drukowaniu (poprawnym) zapomnij… albo zainstaluj jak mówiłem nowszego AdobeReadera albo w miejscu gdzie generujesz PDFu zaznacz by dołączyło do pliku wszelkie niezbędne fonty… (ale i to nie zawsze pomaga - aktualna wersja programu to jest to co Ci pomoże na pewno)

Też tak myślałem ale wolałem się upewnić bo zastanawiające jest to że ta sama wersja Adobe Reader 6 na innym komputerze drukuje poprawnie bez krzaczków i innych utrudnień a u mnie już nie. No nic, zainstaluje najnowszą wersje Adobe Reader i zobacze czy dobrze wszystko jest.