Problem z polskimi znakami w edytorach HTML

Witam ponownie, niestety mam następny problem tym razem z polskimi znakami w edytorach, używałem różnych edytorów np: EdHTML, PSPad i Notepad++. Normalnie piszę polskie litery type: ł, ą, ś. Mam włączone kodowanie (""),a mimo to w przeglądarce wyskakują jakieś dziwne kwadraty, i znaczki. Nie wiem dlaczego coś takiego się dzieje. Klawiaturę mam ustawioną na Polski -> programisty. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

“” to nie jest kodowanie, a tylko informacja dla przeglądarek, że w takim systemie zostały zakodowane litery. Żeby to działało prawidłowo, to trzeba te polskie literki zakodować. Jeżeli używasz edytora to trzeba w tym edytorze ustawić takie kodowanie. Czasami edytory zagraniczne mogą nie mieć takiego kodowania i wówczas trzeba posłużyć się jakimś programem zewnętrznym do kodowania polskich liter.

Np. na stronie: replacepl

jest program o nazwie replacepl w którym opcja konwersja dokonuje takiego kodowania.

Ok wszystko działa. Szkoda tylko, że za każdym razem trzeba kodować te pliki tym programem, ale trudno dobre i co :slight_smile: Wielki dzięki za pomoc.

Jak używasz kED2, to jest taka opcja:

Plik => Zmień stronę kodową

I wszystko potem gra.