Problem z polskimi znakami w grze Ultrastar Deluxe

Witam, mam problem z polskimi piosenkami w grze Ultrastar Deluxe, zamiast polskich znaków  pojawiają sie jakieś inne znaki, chodzi o tytuły, i same teksty w grze, w innej wersji programu wszystko jest dobrze problem pojawia sie tylko w wersji Deluxe, jak rozwiązać ten problem? 

 

Edit: teraz dobrze? 

 

Scraw, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Problemem jest kodowanie w jakim zapisany jest tekst piosenki. Zazwyczaj standardowo w notatniku są one zapisywane jako “ANSI” a w nim nie ma polskich znaków. Zwyczajnie trzeba zapisać plik z tekstem piosenki w kodowaniu UTF-8. Poniżej masz wskazówki jak to zrobić  :slight_smile:

 

 

Wpierw wejdź w plik tekstowy(który znajdziesz standardowo w C:\Program Files\UltraStar Deluxe\songs"folder z piosekną") i kliknij - 

 

A następnie rozwiń opcje kodowania i wybierz UTF-8 - 

 

Po tych działaniach Ultrastar powinien odczytać normalnie polskie znaki ^^ 

Mam nadzieję że pomogłem  :smiley:

Witam.

Też miałem problem z polskimi znakami w wersji 1.1.

U mnie wystarczyło zmienić kodowanie znaków w pliku konfiguracyjnym gry.

Plik nosi nazwę config.ini i znajduje się bezpośrednio w folderze z zainstalowaną grą (u mnie D:\gry\UltraStar Deluxe).

By go wyedytować klikamy prawym przyciskiem myszy na plik i klikamy edytuj.

Odnajdujemy linijkę “Encoding=Auto” i zamiast “Auto” wpisujemy “CP1250” czyli kodowanie WINDOWS-1250. Całość powinna wyglądać tak:

Zapisujemy zmiany i cieszymy się polskimi znakami:)