Problem z ponowną instalacją oprogramowania

mialam zainstalowany oryginalny pakiet programow do odbioru zdj z apartu, do ogladania, przerobki itp. jednak zacczelo cos szwankowac wiec chcialam usunac to oprogramowanie i ponownie zainstalowac z oryginalnej plyty i tu sie pojawil problem mialam spore klopoty z usunieciem tego oprogramwoania, nie wystarczylo przez aplikacje dodaj/usun, probowalam recznie usunac katalog canon nie do konca sie udalo wiec zainstalowalam program easy cleaner i ta droga wydawalo sie ze wszytko co zwiazane z oprogramowaniem canon jest usuniete :slight_smile: , ale keidy wlazylam plytke instalacyjna wyskakuje mi komunikat ze ponowan instalacja nie jest potrzebna bo czesc prograow jest juz zainstalwona w komputerze :? Ten zestaw programow CANON to: zoom browser, photorecord, photostitch, wiadriver,arcsoftphotostitch. Z tego wynika ze gdzies nadal byly slady tego oprogr, tylko nie wiem gdzie go szukac. Szperalam troche w rejestrze przez Program regedit i recznei usunaelm co bylo zwiaze z canon, ale pewnie cos ominelam, prosze o pomoc

renifer

Popraw błędy i używaj polskich znaków, opcja zmień i popraw.JNJN

czy to tak utrudnia zrozumienie mojego postu jak tak to przepraszam wyszłam z wprawy mieszkam w UK :wink: chyba nie do końca Ciebie rozmuiem JNJN z tą opcją zmień popraw, proszę o sprecyzowanie ja nie mam czego poprawiać muszę zainstalować ponownie ale najpierw skutecznie usunąć wszytsko co było związane z canon tylko wyczerpały mi się pomysły jak, nie wiem gdzie szukać śladów tego oprogramowania

Złączono Posta : 10.09.2007 (Pon) 14:31

dodam jeszcze że podczas ponownej instalacji nie wyskakuje mi opcja zmien popraw, powiadamia mnie tylko ze instalacja jest zbyteczna bo to oprograwmowanie jest juz zainstalowane

tak po cichu ci powiem że ta opcja nie służy do twojego oprogramowania, lecz do poprawy twojego posta :wink:

…a wracając do twojego problemu wyczyść rejestr np. tym programem :

CCleaner

albo tym :

jv16 PowerTools

następnie spróbuj ponownie zainstalować.

dziękuję za cichą podpowiedź :slight_smile: próbowałam juz z programem easycleaner i jv16powertools, moze ccleaner zadziała :wink:

Niektóre programy to trial gdy skończy się ich czas próbnej wersji 30 dni nie będą działać ponowne ich zainstalowanie na systemie bez formatu dysku jest tródne gdyż przy deinstalacji instalatorem programu czy też z apletu dodaj i usuń programy niewiele ci pomoże wpisy nadal pozostaną w rejestrze a czyszczenie rejestru też automatycznie nic nie zrobi gdyż program zapisuje informacje w plikach współdzielonych z innymi programami tak jak ten wyżej ,usuwając wpisy ręcznie musisz wiedzieć które to są jeśli ci zależy na tym programie prościej jest go kupić zwłaszcza że tam gdzie mieszkasz nie kosztuje on drogo jeśli

rozumiem uczysz się,bądź pracujesz tam :slight_smile:

ccleaner tez nie pomogl, zrobilam chyba juz wszytsko co mozliwe, wyczyscilam rejestry, usunęłam wszytsko co bylo powiazane z canon ale wraz jak wkladam płytkę z programem instalacyjnym wyskakuje ten komunikat

canon utilities Photo Stitch 3.1. has already been installed in your pc, there is no need to reinstall. czarny888 program canon instalowalam za 1 razem tez z oryginalenj płytki, ale chyba mam racje pasowałoby zrobić porządek w moim laptopie, bo troche śmieci się nagromadziło. Dziękuje jeszcze raz za wszytskie podpowiedzi. Pozdrawiam forumowiczów.

Złączono Posta : 11.09.2007 (Wto) 17:54

wyczyscilam rejestry jeszcze raz i udala sie ponowna instalacja, wszystko gra :wink: wniosek nalezy uzywac kilka razy programow czyszczacych az wszytsko znajda i usuna to co trzeba.