Problem z ponowną instalacją Windowsa 7

Witam,

Hej,

Zmień te partycje z logicznych na podstawowe. Wtedy powinno ruszyć.

Pozdrawiam,

Proszę o radę w jaki sposób zmienić te partycje na podstawowe.

Pozdrawiam

Najlepiej użyj GPARTED .

http://iweb.dl.sourceforge.net/project/gparted/gparted-live-stable/0.25.0-3/gparted-live-0.25.0-3-i686.iso

Problem w tym, że gparted widzi cała powierzchnie dysku jako nieprzydzieloną, nie ma podziału na partycje, a takowe istnieją i są na nich dane bo mam do nich dostęp przez Ultimate Boot CD 

 

http://screenshooter.net/100627303/seuxpcu

Hej,

  • A jaki komunikat się pojawia, jak naciśniesz w GParted ten trójkąt przy partycji?
  • A próbowałeś w czasie instalacji systemu usunąć pierwszą i drugą partycję, a później utworzyć ją jako nową? Koniecznie jako podstawową, a nie rozszerzoną bądź logiczną.

Pozdrawiam,

Komunikat: “Can’t have overlapping partitions”

Próbowałem usuwać wszystkie partycje, na których nie mam żadnych danych, bez skutku. Tak jak pisałem wyżej w diskparcie po usunięciu partycji i próbie utworzenia nowej “create partition primary” pojawia się błąd o braku potrzebnej pamięci co widać na zdjęciu.

Hej,

To skoro na Ultimate Boot CD partycje widać poprawnie, to tam wykonaj usunięcie partycji i ich utworzenie jako podstawowych?

Pozdrawiam,

GPARTED

Trójkąt świadczy o uszkodzeniu tabeli MFT . Należy usunąć partycję (PPM - Delete) i użyć Create new partition table (msdos) .

Hej,

Tylko że w takiej sytuacji dane na wszystkich partycjach zostaną usunięte. Ewentualnie można spróbować TestDisk’a by przywrócić poprzednią strukturę dysku.

Pozdrawiam,

Pewnie najprościej byłoby oczyścić całkowicie dysk i postawić wszytsko na nowo ale tego wolałbym uniknąć. Jak będę w domu postaram się spróbować jeszcze utworzyć partycje w Ultimate Boot Cd, ale tam gparted tez nie widzi innych partycji. 

Pozdrawiam 

Możesz spróbować użyć HDD REGENERATOR .

https://drive.google.com/file/d/0B-HnGXDSzvpmVi1KWkNac3dNeUk/view?usp=sharing

Chciałem sporobwać wykorzystać TestDisk’a w trochę inny sposób, a dokładnie zmienić typ partycji na podstawowy i dzięki temu móc zainstalować Windowsa. Po części się udało, typ partycji został zmieniony na podstawowy i nie pojawia się błąd przy próbie instalowania Windowsa, ale… zrobiłem to chyba w nie odpowiedni sposób, dałem analize, wybrałem dysk, szybkie szukanie, i wtedy zmieniłem literkę przy pustej partycji na P, przy pozostałych partycjach nic nie zmieniałem, zapisałem zmiany. Niestety, po ponownym uruchomieniu komputera okazało się, że pozostałe partycje na których były dane są puste. Pytanie czy da się teraz te zmiany cofnąć i odzyskać dane z tych partycji?

Pozdrawiam

Hej,

Myślę, że przydatne będą linki z instrukcją do Test Disk’a:

Pozdrawiam,

Po próbie odzyskania danych z partycji przez TestDiska, w Gprated wyświetla się komunikat "Nie można odczytać zawartości systemu plików. Z tego powodu niektóre działania mogą być nie dostępne. Powodem może być brakujący pakiet oporogramowania. Następujące pakiety oprogramowania są wymagane dla obsługi sytemu plików ntfs: ntfsprogs / ntfs-3g. " .

Co w tej sytuacji najlepiej dalej robić. Czy instalować Windowsa na dostępnej pustej partycji, a partycją z danymi zająć się później, czy z tą partycją coś jeszcze “kombinować” przed instalacją, a jeśli tak to co.

Pozdrawiam

Hej,

Dziwny komunikat - nigdy z takim się nie spotkałem. Uruchamiałeś program jako administrator? Czy wypakowałeś najpierw zawartość archiwum zip?

Możesz - ważne byś nie tworzył partycji w miejscach, w których znajdują się zaginione partycje. Jak nadpiszesz dane, to już nic nie odzyskasz.

Pozdrawiam,