Problem z ponownym wł. się komputera. logi do sprawdzenia

Witam.

Wydaje mi się, że mam jakiegoś wirusa lub inny problem z systemem, bo po wyłączeniu komputer uruchamia mi się ponownie po ok. 10 sekundach. Chyba nie dotyczy to spięcia przycisku power, bo nie dzieje się tak zawsze (ale coraz częściej) i wcześniej pomagało czyszczenie CCleanerem a teraz niestety nie.

Proszę o sprawdzenie logów.

OTL: http://wklej.to/8FMhr

Extras: http://wklej.to/hM0BP

ja na logach się nie znam.

Panel sterowania > opcje zasilania > w zakładce ‘zaawansowane’ pod zdaniem ‘Kiedy w komputerze zostanie naciśnięty przycisk zasilania’ co jest?

powinno być ‘zamknij system’

Od zawsze jest tam hibernacja. :wink: Zmieniłam, ale co to może zmienić w sytuacji kiedy po normalnym zamknięciu systemu włącza się on ponownie? Sprawdziłam w sumie czy to coś dało i akurat teraz się nie włączył, ale jak już wspomniałam - nie zawsze sam mi się uruchamia po wyłączeniu.:slight_smile:

Edit:

Już wiem, kiedy się włącza ponownie sam a kiedy nie.

Włącza się od razu jeśli po wyłączeniu odłączę zasilacz i kiedy działa na baterii i go wyłączę to po 10s się włącza.

Nie włączy się jeśli cały czas będzie podłączony zasilacz.

Czy takie działanie może być spowodowane zwarciem przycisku power?

Dość łopatologiczne objaśnienie. Ale zrozumiałem.

Im mniej korzystasz z baterii tym lepiej dla baterii. Taka moja rada - odłącz ją jeśli lapa używasz w domu.

Bateria to taki element laptopa że im mniej jej używasz tym lepiej dla niej samej. Nie zużywa się tak.

Ja na przykład prawie nigdy nie korzystam z baterii, jest całkowicie wymontowana z mojego netbooka. Od jego zakupu minęło 4 lata i trzyma nadal 5 godzin.

Jeśli chodzi o przyczynę twojego problemu, to czy jak zamykasz pokrywę laptopa czy przypadkiem nie naciska tam jakiegoś klawisza?

Bo wygląda to tak jakby coś ciągle go wybudzało ze stanu uśpienia.

Gdyby było zwarcie, to klawisz Power w ogóle by nie działał, nie reagował.

Oj wiem, nie umiem tłumaczyć. Ale pocieszyłeś mnie, że to nie zwarcie. :wink:

Jak zamykam pokrywę raczej nic się nie naciska. I tak jak pisałam wyżej - jak zostawię go pod zasilaczem to się nie włączy. To czy jest otwarta pokrywa czy zamknięta nie robi mu różnicy. :wink: A jak tylko odłączę zasilacz to od razu się włącza.

A na baterii włącza się po 10 sekundach od zamknięcia systemu. :slight_smile:

Wyłącz tymczasowo hibernację i sprawdź jak teraz.

Zresetuj BIOS do ustawień domyślnych. Po angielsku brzmi to ‘Default settings’, natomiast optymalne ustawienia to ‘Optimal settings’, pamiętaj aby zawsze na koniec zatwierdzić zmianę poprzez wciśnięcie klawisza F10 i następnie Yes.

Wyjmij baterię, sprawdź czy złącze w lapie oraz w baterii nie jest brudne, powinno być czyste, bez żadnego osadu.

Coś nie tak z Biosem, to on odpowiada za wybudzanie ze stanu uśpienia.

Napisz jaką wersję ma twój BIOS. Może konieczna będzie aktualizacja. W oknie biosu obok numeru seryjnego jest oznaczenie typu ‘A01’, lub ‘A02’, lub ‘A03’… Ostatnia najnowsza wersja to A09.

Twój komputer to Dell Inspiron N5110 ?

Tak, mój komputer to Dell Inspiron N5110.

Złącza są czyste. Zresetowanie Biosu do ustawień domyślnych nic nie dało, wyłączenie hibernacji też nie, problem nadal występuje. Wersja Biosu jest aktualna - A09.

Mnie się pomysły powoli kończą.

Wgrałbym tą wersję A09 jeszcze raz. Z doświadczenia praktycznego wiem ze czasami biosowi zdarza się pokazywać że działa prawidłowo

a w rzeczywistości mogą być takie małe niewykrywalne błędy.

Bardzo podobny problem został rozwiązany niedawno na jednym z wątków tutaj:

link-niemoznosc-ustawienia-sieci-t512038.html

Jak widzisz takie rzeczy mogą się zdarzać.

Ok, dzięki. Spróbuję wgrać jakoś ten Bios.