Problem z poprawną instalacją sterowników

(maku13) #1

Witam.

Posiadam laptopa Sony Vaio, model: VGN-NW21SF/S i ostatnio borykam się z małym problemem, mianowicie chodzi o banalną niby instalację sterowników karty graficznej (ATI Mobility Radeon HD4570). Po skorzystaniu z partycji recovery (stawiałem system od nowa) nie mogę sterów grafy zainstalować poprawnie. Postępuję niby zgodnie z procedurami ściągając je ze strony producenta, modyfikując Mobility Modder’em a i tak coś jest nie tak, gdyż gry się strasznie tną, występują artefakty i często po chwili wyskakuje czarny ekran (sterownik karty nie odpowiada itd.).

Próbowałem odinstalować wszystko, włącznie z podstawowymi sterami instalowanymi przez Windows Update, czyszcząc Driver Sweeper’em i wciąż porażka. Po zainstalowaniu podstawowych z WU i próbie skorzystania z opcji „Auto Detect and Install” wyskakuje takie coś:

f131cc1e95959905m.jpg

Jakieś propozycje, porady?

Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam.

maku13.

(Villy) #2

spróbuj ściągnąc sterowniki ze strony producenta laptopa

(maku13) #3

Tak zrobiłem, oraz zaktualizowałem stery do wersji 10.12, lecz problem wciąż istnieje. Co prawda Menadżer Zadań poprawnie wyświetla nazwę karty (wcześniej wskazywał HD4500, a teraz HD4570) oraz nareszcie uruchamia się CCC (wcześniej po kliku w CCC nie działo się nic), lecz w BF3 wciąż mam trójgłos i spowolnienie, a NFS The Run się wiesza.

(igrek) #4

Bo ta karta jest za słaba do tych gier, w bf3 trzeba wyłączyć jakiś efekt stereo czy tam surround nie pamiętam dokładnie, ale cudów się nie spodziewaj.