Problem z poprawnym dzialaniem komputera

Witam,

mam problem z poprawnym dzialaniem komputera i niestety nie moge rozgryzc co sie dzieje.

przede wszystkim - w momencie kiedy zapisze jakikolwiek plik czy folder na pulpicie - nie mam mozliwosci dokonania z nim zadnych zmian (przekopiowac w inne miejsce, zmienic nazwe czy usunac). wyskakuja wtedy alerty, ze np plik jest uzywany przez inny program (a nie jest), chroniony przed dostepem albo po prostu nic sie nie dzieje (w przypadku proby kopiowania - zupelnie jakby nie lapal danego pliku w schowek).

nastepnie - w panelu sterowania nie moge sie dostac do opcji ‘konta uzytkownikow’ na komputerze nie byly nigdy zakladane odzielne konta - tylko ja z niego korzystam. jednakze nie moge sie w ogole dostac do tej opcji. do innych nie ma problemu.

kolejna rzecza, ktora zauwazylam, to to, ze nie dziala wygaszacz ekranu. przy probie ustawienia jakiegokolwiek wygaszacza nic sie nie dzieje. co wiecej nie mam mozliwosci dostania sie w opcje ‘ustawienia’ wygaszacza - zupelnie jakby nie dzialala.

podejrzewam, ze jest jeszcze na systemie pare takich ‘kwiatkow’ ktorych jeszcze nie odkrylam i prawde mowiac nie wiem z czym to moze byc zwiazane. mam nadzieje, ze moge liczyc na pomoc kogos z forum.

komputer sprawdzalam kasperskim, lavasoft’em i spybot’em. nic nie wykrylo.

dodam jeszcze troche danych technicznych :slight_smile: win XP prof, Kaspersky, Zone Alarm. nie wiem czy ma to znaczenie, ale komp jest podpiety do netu na d-linku (chodza dwa kompy).

bede bardzo wdzieczna za jakiekolwiek wskazowki