Problem z portalem V9 na stronie startowej


(Stooq) #1

Witam mam podobny problem z v9.

  • po tym jak zauważyłem zainstalowanego v9 na kompie natychmiast wyłączyłem i usunąłem wszystkie dodatki jakie zainstalował w ff, odinstalowałem też program z dysku.

  • niestety wciąż jest problem z wyszukiwarkom, w tej chwili kiedy wpiszę w pasek adresowy ff jakieś słowo i rozpoczynam wyszukiwanie przeglądarka przekierowuje mnie na stronę google custom search.

  • v9 dołożył też nową wyszukiwarkę i ustawił jako domyślną, działała ona również na zasadzie google custom search, co ciekawe kiedy usunąłem tą dodatkową wyszukiwarkę i wybrałem w opcjach: zarządzaj wyszukiwarkami pozycję "przywróć domyślne" natychmiast pojawiała się opcja google custom search.

Co do kroków standardowej diagnostyki ff:

zamknąłem ff i wyczyściłem pamięć: i oprócz wyczyszczonych ciastek i historii zero reakcji probelm j/w.

uruchomiłem ff w trybie awaryjnym z wyłączonymi wszystkimi dodatkami i wszystkimi domyślnymi ustawieniami: problem nadal występował - w momencie kiedy wpisywałem słowo do paska wyszukiwarek normalnie otwierała się strona google, kiedy wpisywałem coś do paska adresowego momentalne przekierowanie do google custom search.

Co ciekawe kiedy otworzyłem IE wyskoczyła mi strona startowa v9 i tam oto znalazłem informacje jak odinstalować v9 z ff::

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszki w ikonę "Firefox"

  2. Na stronie Właściwości Firefox, kliknij w zakładkę "Skróty"

  3. Otwórz ścieżkę pliku

  4. Znajdują się tam dwa pliki: Firefox.exe oraz old_Firefox.exe

  5. Usuń plik Firefox.exe i zamień nazwę old_Firefox.exe na Firefox.exe

  6. Wyślij skrót do nowego obszaru pracy

  7. Skasuj starą ikonę Firefox

Problem w tym, że stosując się do ww rad nic nie mogłem zrobić, bo po kliknięciu w zakładkę skróty i otwarciu ścieżki pliku znalazłem tylko jeden plik: Firefox.exe

Podsumowując, czy ktoś ma pojęcie jak pozbyć się tego ustrojstwa??

ps.

logi z OLT: http://wklej.org/id/748279/


(Acorus) #2

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.