Problem z Portami USB - Nie Działają

Cześć,

Mam problem z portami USB. Podłączam pendrive nie działa, podłączam czytnik kart SD z kartą SD od aparatu cyfrowego nie działa, drukarka podłączona na USB nie działa - wczoraj wszystko działało, dziś już żaden port USB nie działa. Komputer nie jest pierwszej młodości - z 2001 roku, starsza płyta z 2 portami USB z tyłu. Sterowniki do płyty głównej zainstalowane są ( screen poniżej )

a7963cb0915e3eb1m.jpg

Przyznam że nie wiem gdzie jest przyczyna że nie działają portu USB. Może coś w BIOS’ie jest nie tak?. Ewentualnie gdzie szukać ustawień portów USB w BIOS’ie i jakie mają być ustawienia?. Może ktoś z Was ma pomysł na “przywrócenie” do pracy portów USB?.

miałem podobny problem, w biosie włącz USB

nowy10 , a jak włączyć USB w BIOS’ie?. Nie zbyt się w tym oriętuje a nie chciał bym czegoś popsuć. Można prośić o instrukcje :slight_smile: ?

Jeżeli wczoraj chodzily i nie robiłeś nic w biosie a jest to starsza płyta to może przeciążyłes usb no i odeszło w zaświaty pozostaje ci kupić usb na pci np z czterema usb.Nie piszesz jaki masz bios ale poczytaj

http://www.isk.w.interia.pl/a/biosall.htm

Dziadek43 , BIOS mam AWARD. Płyta ( wstyd się przyznać ) Procomp BVD2A. Fakt wczoraj porty działały, raczej nie przeciążyłem USB. Zawsze po pracy włączałem pendrive tylko i nic więcej - i od czasu do czasu czytnik kart SD ( nigdy razem nie włączałem pendrive i czytnika ). Nie kopiowałem żadnych dużych plików - tylko same pliki doc, txt, html.

Szkoda by było jak by porty poszły już. Ewentualnie ratuje mnie jeszcze USB na PCi.

E tam,w menadzeże masz kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej,czyli w biosie USB włączone.

Na początek przeinstaluj USB.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=55308

JNJN , przejnstalowałem USB - odinstalowałem z Menadżera, reset komputera i nie pomogło. USB dalej nie działa :frowning: . Jest jeszcze na to jakaś rada?.

To jeszcze tak:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=101306

USB masz zintegrowane na płycie głównej i wersja 1.1 ? - sprawdź w książce do płyty głównej.

Ale jeśli żadne urządzenie USB nie chce pracować prawdopodobnie porty USB uszkodzone.

Może przywracanie systemu,świeży system.

JNJN , nic z tego. Nic nie pomaga, najwyraźniej porty USB są uszkodzone. System był instalowany końcem października 2006 roku. Nie wiele robie na tym komputerze. Nie instaluje ani nie odinstalowuje aplikacji. Służy mi on tylko do Internetu i do drukowania, kopiowania zdjęc przez czytnik i przenoszenia danych na pendrive.

Tak mam zintegrowane na płycie głównej porty USB w wersji 1.1.

Możliwe to żeby odrazu oba porty uszkodziły się?. Rokuje to na dalsze uszkodzenia płyty głównej?. Kupując USB na PCI nie ma problemu z tym że będe korzystał z USB na karcie PCI a te co są na płycie są uszkodzone nie będą powodować komplikacji?.

Spokojnie możesz kupic nie będzie problemu i będzie to już USB 2.0 kup z czterema gniazdami najwyżej wyłącz w biosie te uwalone

Dziadek43 , właśnie chciałem kupić karte USB na PCI i odziwo nigdzie nie ma - może dopiero gdzieś w przyszłym tygodniu. Nie zbyt mi się uśmiecha to kupować przez Internet ( w ostateczności będzie trzeba ).

Kupiłem karte USB na PCI z 4 portami + 1 port USB jeszcze na karcie we wnątrz. Jak wyłączyć uszkodzone porty USB w BIOS’ie AWARD?.