Problem z portami usb

mam na kompie 4 porty usb ale działa tylko jeden przedni np gdy do innych podłączam adapter wifi albo cos innego po porstu nie czyta tego moze jakieśrady jak naprawic to

Masz jakieś żółte wykrzykniki, bądź znaki zapytania w Menadżerze Urządzeń ?

Sterowniki do portów USB Twojej płyty głównej masz zainstalowane ?

Jaki masz system operacyjny ?

Wcześniej porty działały poprawnie ?

boshi ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

nie działały poprawnie mam windows xp home edition orginalny nie mam zadnych żółtych znaczow w menadrzerze użądzen

Napisz, jaką masz płytę główną.

Sprawdzisz to programem Everest Ultimate Edition.

Otwórz program, ikona Komputer, ikona Podsumowanie i spisz informację z pozycji: Nazwa płyty głównej.

EDIT:

Zasada jest taka:

Najpierw instaluje się sterowniki do danego urządzenia, które chcesz podłączyć do USB, a dopiero potem podłącza się owe urządzenie chyba, że instalator sterownika poprosi Cię o podłączenie urządzenia w trakcie instalacji.

Nigdy nie podłączaj nowego urządzenie do USB, zanim nie zainstalujesz do niego sterownika (chyba, że sterownik jest niewymagany).

ja już tak raz mialem. wejdź do biosa (przy starcie widnowsa musisz kliknac “delete”) poszukaj tam w ktoryms z tych bedzie pisało: “(…) USB” tam kliknij i ustaw na enabled. powodzenia.

moja płyta głowna

MSI k8n NEo4 Series (MS-1725)(4PCI,1PCI-E X1 1 PCI-E X4

Sprobuj tgo co Ci napisalem jesli nie zadzaiala…To mam inny plan:)

Pobierz i zainstaluj ten sterownik. Uruchom ponownie komputer.

Jeżeli to nie pomoże, to masz prawdopodobnie wyłączoną obsługę portów USB w BIOSie (tak, jak napisał Comart ).

w biosie jest juz automatycznie usstawione na enabled teraz sciagne ten sterownik i zobacze

boshi ,

Jeżeli sądzisz, że chodziło w mojej poprzedniej interwencji tylko o uzupełnienie brakującej litery w tytule - to muszę Cię rozczarować - przecież wyrażnie zaznaczyłem, by poprawić tytuł na KONKRETNY. Dostosuj - więcej uwag nie będzie.

Ignorujesz też nadal zalecenie poprawnej pisowni.

Nie pisz postów pod własnymi postami.