Problem z portami USB

Witam,

Mam problem z portami USB:

Do komputera mam podłączone takie sprzęty na USB: drukarka, mysz oraz karta sieci bezprzewodowej. Problem polega na tym, że gdy podłączam do komputera pendrive, a następnie go odłączam następuje dziwna rzecz z kartą sieciową ( tą na USB)- zachowuje się tak, jakbym ją odłączył fizycznie. Problem ten “naprawiam” poprzez wyłączenie w windowsie karty sieciowej i ponowne włączenie. Dzieje mi się tak już od dłuższego czasu. Nie zdarza to się zawsze, ale około w 85%. Podobna sytuacja ma problem przy drukarce ( też ją tak jakby odłącza) , lecz w jej wypadku zdarza się to w ok. 5%.

Z myszą nie dzieje się tak nigdy. Wszystkie sterowniki zainstalowałem, wykluczyłem wzajemnie kolizje sprzętu, zasilacz mam OCZ SXS 500W. Noi chyba najważniejsze w tym temacie:

stało to się po zmianie systemu z XP na 7. Próbowałem już formatować system- nie pomaga, pendrive odłączam z ‘bezpiecznym usuwaniem’ jak i bez- nie ma wpływu. Próbowałem na różnych pendrivach- tak samo.

Proszę o pomoc :slight_smile:

pozdrawiam

radmar

moze wyłacz lub włacz jak wyłaczone - wstrzymanie selektywne USB

nie wiesz gdzie? oto ścieżka: twój plan zasilania, w nim zmień ustawienia planu, zaawansowane ustawienia planu, ustawienia USB i tam wł/wył

Prawoklik na Mój komputer -> Właściwości -> Menedżer urządzeń -> Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej -> we wszystkich pozycjach Główny koncentrator USB -> zakładka Zarządzanie energią -> odptaszkuj Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii