Problem z portami - utorrent+vpn+funbox 2.0

Cześć

Potrzebuję pomocy z przekierowaniem portów (prawdopodobnie o to chodzi) w moim routerze funbox 2.0.

Sprawa wygląda następująco: używam anonimizującego vpn’a (nie, nie chodzi piracenie ;)) umożliwiającego przekierowanie portów, do tego zwykłego utorrenta. Problemem jest to, że nie łączą się ze mną peery, ja natomiast łączę się z seedami. Czyli po ludzku: mogę pobierać, ale nie mogę wysyłać, gdyż nikt się ze mną nie połączy.

Próbowałem jakoś ogarnąć te porty i zaporę funboxa, ale naprawdę sprawy sieciowe zawsze były dla mnie dosyć abstrakcyjne. I jak do tej pory nie udało mi się tego prawidło skonfigurować.

Proszę o porady.

 

Czy ta usługa VPN poprawnie (albo w ogóle) obsługuje połączenia torentowe? Zmieniałeś węzeł VPN na inny?

Tak, ten vpn obsluguje p2p,  dla twojej wiadomości jest to airvpn.

Nie wiem co oznacza inny węzeł vpn. 

Chodziło mi o zmianę serwera wirtualnego IP na inny (inny kraj).

Swego czasu trafiłem na promocję VPNa za 39$ na 5 stanowisk i 19$ na 3 lata. W tej chwili jest trochę drożej.

https://www.vpnunlimitedapp.com/pricing

 

Ok, ale zmiana kraju,  serwera nic nie daje. Robiąc test w utorrencie wyskakuje mi, że mam zablokowany port. A objawia się to tak, że co prawda pobieram calkiem szybko ale wysylanie jest bardzo ograniczone i działa tylko gdy ja sam się z peerem łącze,  czyli w czasie samego pobierania.