Problem z portem


(Widmo108) #1

Mam problem z portem 4662 w emule v0.45a wyskakuje mi przy połaczeniu do serwera komunikat: Your 4662 port is not reachable. Please review your network config. zaznaczyłem w opcjach żeby odblokować w firewallu windows xp podane tam porty ale to nic niedaje sprawdzałem firrewala xp ale nic niezdziałałem więc niewiem czy to ja mam ten port odblokować czy poprośić o to mojego dostawcę usług internetowych.


(system) #2

Musisz skontaktować się z dostawcą usług.


(m89) #3

jak złoto admin ci zablokował porty (jeśli masz z jakiejś sieci osiedlowej radiowej albo innej tego typu) a jak masz neo albo coś innego (stałka jakaś np NET 24) to powinno być wszystko ok wtedy trzeba do dostawcy walić że nie działa jak powinno


(Widmo108) #4

Rozmawiałem z informatykiem i muwił mi że port który mu podałem jest odblokowany[port nr 466a-TCP]potem zaczął co s mówić o podmasce sieci itp pytałem się innego informatyka który mi powiedział że service pack2 może coś blokować i żebym wyłączył firewalla systemowego i spróbował w emulu podać inne porty za każdym razem jak podaję w okienku przy TCp wartość jakiegoś portu to przy połączeniu do jakiegoś serwera wyskakuje mi że ten port jest zablokowany o co tu może chodzić trzeba podać jakąś właściwą wartość portu czy można wpisać co się chce??


(Damian) #5

Nie masz innego firewalla, niż ten z Xp ? Może on blokuje.


(pysiu) #6

w Xp z sp2 Jest taka możliwość i należy dodać port który ma byc nie blokowany http://banita.pl/konf/smbfirewallwinxp.html ta sama sytułacja jest z dodatkiem telefonu do gg gdzie należy włąsnie w sp dodać port do wyjątków :wink: :wink:


(Widmo108) #7

Przejrzałem tę stronę do której podałeś mi link, posprawdzałem co trzeba mam ustawione w zaporze żeby zezwalała na komunikację z siecią poprzez te porty[mam łącze z sieci kablowej]ale mimo to nadal mam blokowany port 4662 TCP{napis Your 4662 port is not reachable. Please review your network config, i tak samo jest napisane gdy podam inną wartość portu w okinie przy kturym jest napis TCP]

niemam żadnego innego firewalla zainstalowanego, peer guardian czy avast też mi raczej nieblokuje tego i innych portów,a Admin zarzeka się że wszystkie porty mam odblokowane więc już niewiem co tu może być grane.


(Siekiera666) #8

ja tak niekiedy mam i zalazce jeszcze raz i chodzizobacz w ustawieńach emule tam sie wybiera porty


(Widmo108) #9

A restartujesz kompa? zrestartowałem jeszcze raz emula ale to nic niedało tak samo kliknięcie na przycisk otwurz te porty w wewnętrznym firewallu xp.