Problem z postępem instalacji windows xp


(Hubcio443) #1

Witam szanownych forumowiczów. Tak jak w temacie.Miałem 2 miesiące temu wgranego xpeka.Niestety obraz się tj. zacinał. Aktualizowałem sterowniki, czysciłem z wirusów, itp nic nie pomogło. Po cięzkich próbach instalacji windows 8 został wgrany nowy systemik, śmiga nawet dobrze, ale wg mnie, nie jest to system na tą starą maszynę. Do sedna. Gdy próbuje zainstalować xpeka, na początku są ładowane sterowniki, tak jak powinno, później następuję reset, i w lewym górnym rogu ekrany mryga biały kursor i tak nawet 30minut i nic nie rusza do przodu. Nadmieniam, że resetowałem już bios, włączałem i wyłączałem poszczególne elementy w biosie. Nic nie pomogło, albo nie trafiłem odpowiedniej opcji w biosie. Proszę o pomoc. z Góry dziękuję.

http://textuploader.com/?p=6&id=CNgpx


#2

hubcio443 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038


(mrFreeze) #3

Spróbuj zbootować Gparted i zobacz czy nie masz partycji zastrzeżonej 350MB i ją usuń. Najlepiej też usuń partycję na której w tej chwili jest zainstalowany Windows 8. Utwórz nową partycję i spróbuj instalacji systemu.

http://sourceforge.net/projects/gparted ... 1-i486.iso


(Hubcio443) #4

Tylko najgorzej, jak usunę partycje i nic nie bd znowu szło do przodu, a to jedyny komputer do pracy w domu. program ściagam.i napiszę później o efektach.dziękuję za odpowiedź


(mrFreeze) #5

Proponowałbym dla bezpieczeństwa posiadać drugi nośnik ze sprawnym systemem. Nie wiem czy kiedyś instalowałeś system z tej płyty?


(Hubcio443) #6

Witam. Niestety nie mam żadnej partycji zastrzeżonej. z której płyty??? a nie można rozwiązać problemu przestawieniem biosu? wiem, że takie coś jest. Tylko zapomniałem gdzie. Może mrFreeze się orientujesz?


(JNJN) #7

Weź zrób to porządnie, konserwacja i diagnostyka komputera, zerowanie dysku i jego sprawdzenie np: MHDD i dopiero świeży system.

http://www.fixitpc.pl/topic/141-mhdd-po ... a-obslugi/

Zerowanie dysku usunie wszystkie dane z dysku, więc najpierw je skopiuj.